| Aniela2777 a întrebat:

Daca parintii mei divorteaza, si tata castiga custodia mea, pot patii ceva daca tot cu mama plec? Pls Urgent, Funda

Răspuns Câştigător
| FlyingSoul a răspuns:

Din intamplare am un prieten la facultatea de drept. El mi-a zis ca-i asa: Cand se jurizeaza custodia copilului (copiilor) se ia in considerare in primul rand parerea acestuia (acestora) daca a implinit varsta de 10 ani. ATENTIE! Tatal poate obtine custodia doar si numai daca este in interesul copilului (copiilor) si nu datorita relatiilor sale cu mama.

1. Parerea TA conteaza in principal.
2. Mama ta e favorizata pentru custodia ta.
3. Daca tatal tau vrea sa te ia numai ca sa se "razbune" pe mama ta mai degraba isi ia gandu ca n-are nici o sansa.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ea poate fi acuzata de rapire si i se intocmeste dosar penal.

| LostInHell55 a răspuns:

Pai daca parintii tai divorteaza si custodia o castiga tatal tau si tu pleci cu mama ta atunci tatal tau te poate lua cu forta cu ajutorul autoritatilor

Ps: Daca tu vrei sa ramai cu mama ta spune-i judecatorului, si tu ai drept sa alegitongue

BAFTA! PWP

| FlyingSoul a răspuns:

Funada o merita prietenu meutongue

| Aniela2777 explică (pentru FlyingSoul):

Cine?

| FlyingSoul a răspuns (pentru Aniela2777):

Nu se dau nume. Scuze.

| DyNo a răspuns:

Pai faptul ca tu vrei sa ramai cu mama ta o sa fie luat in considerare atunci cand se va da sentinta.

| RubyDonnahue a răspuns:

Daca ai peste 10 ani tu decizi cu cine stai. Psihologic esti destul de matura incat sa decizi singura. Sper ca ai peste 10 ani si o sa fie totul bine!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face un dosar penal mamei tale, iar un executor judecatoresc va pune in aplicare termneii custodiei, chiar daca inseamna sa te ia cu forta.