| ionica56 a întrebat:

Daca parul creste de la radacina, de ce trebuie sa ne taiem varfurile sa creasca mai repede?

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pentru ca parul creste de la radacina si in acelasi timp se toceste la varfuri(fiind inspicat), astfel stopeaza! Sta pe loc, da senzatia ca nu mai creste!

3 răspunsuri:
| TeooTeo a răspuns:

Pt ca daca ele sunt tocite impiedica cresterea de la radacinatongue
Fundoi?:*

| dulkika a răspuns:

Pai daca ai varfurile tocite normal ca trebuie sa le tai ca asa iti creasca de la radacina.De ce vrei sa-ti creasca sa ai ce mai tocii?rolling on the floor

| Raara a răspuns:

Cand ii tai spicuirile il intretii. il ajuti sa fie sanatos. Ca orice altceva normal ca sanatos de dezvolta mult mai bine. Te sfatuiesc sa'i tai spicuirile cel mult o data la 3 luni.