| anonim_4396 a întrebat:

Daca port sutien mi se vor lasa sani?

7 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Imi aduc aminte povestea...pe prietena mea o ingrozea faptul ca trebuie sa poarte sutien. de fiecare data cand avea ocazia..nu il purta..deci iti afecteaza saniihappy

| covexrobu a răspuns:

Incearca sa porti cat mai putin sau chiar deloc. Asta cand esti pe acasa. si niste exercitii pentru piept nu strica asta din cand in cand. Exercitiile alea care le fac culturistii dar la nivel mai redus. Daca faci de 2-3 ori pe luna cred ca este suficient

regis
| regis a răspuns:

Daca exagerezi cu purtarea lui, cu siguranta. Pentru ca muschii care ii sustin nemaifiind la fel de solicitati se vor atrofia in timp. Asta nu inseamna sa nu il porti deloc, insa ATUNCI CAND SE POATE inlocuieste sutienul cu un maiou, sau chiar lasa-i "de voie".

| dewoo a răspuns:

Raspunsul este: DA, cum a spus regis, purtarea exagerata a sutienului duce la lasarea sanilor din cauza muschilor care nu mai reactioneazawinking Recomand purtarea maieului prin casa, nu intotdeauna sutien. Multa sanatate

| iluminous a răspuns:

Cel mai bine e sa ii lasi in voie. e mai excitant asa si pentru cei din jur, si pentru tinewinkingplus de asta ii vei avea ridicati si cu o forma placuta, mult mai mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 48 de ani, si sanii relativ mici, dar arata ca de adolescenta. N-am purtat in viata mea sutien, decat la cate o bluza la care era musai. Faceti un pic de sport specific, fetelor ( gasiti si pe net) nu exagerati cu dusuri fierbinti in zona sanilor. Dimpotriva: zilnic dusuri mai degraba reci. Eventual, un masaj zilnic cu ulei de marar. Vi-l puteti face si singure, in casa. Necesar: 3/4 litru ulei ( de floarea soarelui, banal), 3-4 linguri cu varf de seminte tocate de marar ( gasiti la tarabele sau magazinele care vand condimente). Puneti praful respectiv in ulei, si lasati la macerat 12 zile. Mai amestecati ansamblul din cand in cand. Pe urma, strecurati uleil printr-un tifon. Folositi uleiul pentru un masaj usor, zilnic. ( de preferinta seara. Vedeti, aveti grija: are un miros nu tocmai placut, de ferormoni, sudoare parca...)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fine