| Claudiudfd a întrebat:

Daca sunt clasa a 9 a și vreau să mă transfer după primul semestru la alt liceu, dar problema este că nu mai exista vacanta inter-semestriala și din câte știu doar in vacante te poți transfera.
Credeți că mă mai pot transfera?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să te duci la secretariatul școlii și să întrebi.

| AC4S4 a răspuns:

Vacanta de iarna, de Craciun, este vacanta intersemestriala in acest caz.
Daca indeplinesti conditiile (media de admitere mai mare decat a ultimului intrat din respectiva clasa) si sunt locuri, te poti transfera in vacanta intersemestriala.