| DeliaVanessa2 a întrebat:

Dacă sunt la un liceu pedagogic, pot urma o facultate de medicina sau drept?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poti, doar sa fii tu in stare sa inveti chimia organica si biologia ca sa iei admiterea la medicina.
la Drept este super usor, ca-i numai de tocit, iar acolo se intra cu medii mici, ceea ce nu se intampla la medicina.

| sierra1 a răspuns:

După bac, orice!

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, poți. Numai ca va trebui sa te pregatesti in particular pentru ca ce faci tu la pedagogic nu cred ca acoperă materia care intra la admiteri.

| username5729 a răspuns:

Dupa bac desigur ca da. Dar va fi greu, asa ca e bine sa te pregatesti mult din timp. (Valabil indiferent de specializare