| Evarges2 a întrebat:

Daca sunt minor si vreau sa plec afara din tara doar cu un partine. Am voie? am buletin,sau trebuia imputernicire si de la celelalt partine? Va rog frumos, e urgent.

4 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Ai nevoie de imputernicire! numai cu acordul celuilalt parinte!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie si de imputernicire de la al doilea parinte

| neutrino a răspuns:

Poti pleca cu un singur parinte, dar acesta sa aiba imputernicire de la al doilea parinte.

| EgoFiet a răspuns:

Da, iti trebuie imputernicire. Si eu am patit acelasi lucru, daca nu ai aceea imputernicire nu poti trece.