| allexia03821 a întrebat:

Daca sunt minora (15 ani) si ma duc la farmacie sa cumpăr xanax pot pati ceva? (ex: sa le spuna părinților mei, sa cheme politia etc)

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu patesti nimic. Nu ti se va da.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu, nu ai ce sa patesti daca ceri ci daca iei medicamente fara prescriptie medicala. Ai impresia ca ai nevoie de asa ceva? Ai mers la un medic? Nu e ca si cum te duci sa iti iei paracetamol.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti se da nimic, fiindca xanaxul este un medicament care se elibereaza NUMAI cu prescriptie medicala, de la un medic psihiatru.

| dullcat a răspuns:

Acest medicament nu se da asa liber ca pe bomboane. Ai nevoie de reteta de la medic. Pentru ce ai dori asa ceva?

| anonim3247 a răspuns:

Nu pățești nimic că nu îți dă farmacista că nu ai rețetă.

| AdioTPU a răspuns:

Nu dar oricum nu iti va vinde Xanax deoarece acesta se elibereaza numai cu prescriptie medicala.

| Fonk a răspuns:

Cei aia pastila de a doua zi?

| ZappyTv69 a răspuns:

Uite din nou, copilașii depresivi, pe motiv că nu mai este X prieten cu el. Am uitat, e weekend, aveti tot timpul să intrați peste tot.

Nu imi asum ca știu ce s-a întâmplat cu tine de ai nevoie de xanax, sau dacă doar vrei sa te prostești.

În primul rand, nu ti-l da nimeni fără reteta. Nu te duci să cumperi Faringosept, strepsils etc asa ca nu te astepta să îți spună altceva decât ca vrea reteta.

Gândește-te ca o jumătate de xanax poate da o stare de bine pentru aproximativ o oră cuiva cu o depresie severă. Dacă nu ai fost la un control, să vadă ce ai, nu poti sa te tratezi după ureche, ca ai auzit tu de xanax...