| Anna0111 a întrebat:

Daca tot de dezbate la televizor despre muzica rock. voi ce credeți este muzica satanista sau nu?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Unele genuri chiar sunt sataniste. Nu mai vorbesc de modul cum se manifesta solistii si fanii. Cred ca oamenii aia au probleme psihice. Cu celelalte subgenuri ale rock-ului sunt de acord. Ascult si eu Bon Jovi, Europe, Scorpions, etc.

| ardei795 a răspuns:

Nu e muzica satanista... Ce s-a intamplat in Colectiv putea sa fie si la un concert electro/dubstep/tehno sau la toate astea cu artificii. Nu cataloga rock-ul ca fiind muzica sataniata pentru niste piromani inconstienti.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Ce parere sa am? Eu ascult rock.
Asta e satanista?
https://www.youtube.com/watch?v=1cQh1ccqu8M

Dar asta?
https://www.youtube.com/watch?v=kXYiU_JCYtU

Dar aceasta? Este una dintre melodiile celor de la Goodbye to gravity *de la cei implicati in incident*
https://www.youtube.com/watch?v=uqSjxBERjpk

Nu este muzica satanista,nu exista asa ceva si stii de ce? Muzica este facuta de oameni,nu de diavoli si chestii de genul.

Da, exista hard rock care este pur si simplu exagerat si rockeri care se comporta ca naiba. Asta-i viata.

Dar totusi, daca stam sa ne gandim, printre acesti rockeri au existat persoane care au intrat de mai multe ori in "infern" pentru a scoate supravietuitori din club. Au paltit pretul suprem. Si-au dat viata pentru altii cu toate ca ei erau considerati niste "pletosi satanisti".

Cei care asculta hard rock sunt persoane neintelese care au anumite probleme, nicidecum satanisti.

Unii ajung depresivi... si incetul cu incetul dezvolta anumite probleme grave de comportament care ii fac sa para satanisti. Poate ca asa si sunt dar cine suntem noi sa-i judecam.

Cativa dintre acestia si-au pierdut viata pentru a-i salva pe altii. Oare noi, persoanele normale am face la fel?

Aceasta este melodia pentru care lumea ii considera "satanisti".
The day we die
https://www.youtube.com/watch?v=APQLbhk-rfY

Am dat replay de vreo 10 ori acestei melodii si da, chiar este un pic prea hard pentru unii, nici macar mie nu imi place dar asta nu este un motiv pentru a face anumite generalizari.

Asta este Romania, in loc sa fim solidari ne batem intre noi pasand vina de la unii la altii. Ca de obicei,"vina necuratului", statul nu are nicio vina, ce sa faci?

Scuze daca am parut agresiv sau ceva de genul... sunt doar un pic revoltat, atata tot.

Succes!

| aXy99 a răspuns:

Depinde ce gen de rock. Black/ death metalul eu zic ca da, e satanist, dar restul, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt religios sa cred prostia asta laughing

| aCek1ng a răspuns:

Daca asta e muzica satanista inseamna ca maneaua e muzica bisericeasca happy

| AndreeeeeeeeeeeeeeBlabla a răspuns:

Lol normal că nu, tu poţi cataloga un întreg gen de muzică ca fiind satanist. poate mai sunt câteva, dar nu toate sunt adică wtf... şi goodbye to gravity chiar nu e satanist adica n-are niciun mesaj asa, sunt doar nişte oameni imbecuili cei care zic asta şi nici n-au ascultat versurile probabil, doar îi cred pe alţii.

| AndreeeeeeeeeeeeeeBlabla a răspuns (pentru AndreeeeeeeeeeeeeeBlabla):

Mor voiam sa zic nu* poţi cataloga