| LanguageMaster a întrebat:

Dacă un băiat în gimnaziu se împrietenește numai cu fetele este vreo problemă?
Adică o să pară ciudat?

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

E bine sa te cunosti cu multe fete dar exista o problema.
Noi tindem sa copiem persoanele din jurul nostru, corect?
De aceea, spre exemplu, o persoana nefumatoare care face parte dintr-un grup de oameni frumatori are sanse sa ajunga sa fumeze.
Ceea ce vreau sa zic este ca trebuie sa iti petreci timpul avand si barbati in jurul tau. Ca daca stai doar printre fete e posibil sa tinzi spre a te apropia de personalitatea lor.
Un copil trebuie sa aiba niste exemple masculine ca sa se poata dezvolta emotional asa cum trebuie.
Iar tu fiind in gimnaziu inca nu esti dezvoltat complet emotional.
Concluzie:
Sa ai un grup al tau de prieteni baieti cu care iesi si faceti chestii pe care le fac baietii, gen jucati un fotbal sau alte chestii d-astea, dar trebuie si sa socializezi cu multe fete ca sa te obisnuiesti cu ele, sa nu te trezesti mai tarziu ca o sa le eviti pentru ca ti-e rusine.

| aimullah123 a răspuns (pentru aimullah123):

Cand am zis acolo "un copil trebuie sa aiba niste exemple masculine" ma refeream la copil baiat. Daca e fata e clar ca e invers, nu? big grin

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu lol laughing Baietii il invidiaza in mare parte, de aia o sa si aiba comentarii rautacioase

| MadalinG99 a răspuns:

Nu, chill, o sa aiba o viata mult mai frumoasa, iti spun sigur asta. Atata timp cat nu are probleme gen sa-i placa si lui baietii, in rest no stress.

| Mynameis93 a răspuns:

Nu.Cel mai bun prieten este genul ăsta de băiat. Xoxo

| AlMaDi a răspuns:

Nu.
Depinde cum privesti lucrurile.
De ce nu te imprietenesti si cu baieti?