| Haruk a întrebat:

Daca un grup de 2-3 prieteni adolescenți se așează la câteva metri de tine la parc se cuvine să vorbești cu ei sau sa le ignori complet? Uneori observ că arunca, se cam uite la mine dar nu le cunosc așa că le ignor.

Din cate am observat oamenii necunoscuți se ignoră.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca vrei sa vorbesti cu ei, te ridici si mergi in fata lor, ii saluti si apoi vorbesti cu ei.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești un bătrânel pensionar, clar că îi ignori chiar dacă "observ[i] că arunca se cam uite la (?!)" tine, din curioziate morbidă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă vrei. vorbești, dacă nu, nu.

| Musca88 a răspuns:

Daca vrei sa vorbesti cu ei, eu chiar iti recomand. Poate deveniti prieteni, daca nu va intelegeti o sa uite de tine a 2-a zi.