| IoanPetru a întrebat:

Daca un leu, un urs si o gorila s-ar lupta cine credeti ca ar castiga? Argumentati.

11 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Sincer cred că leul. Pe gorilă ar sfâşia-o rapid, aşa mare cum e. Iar ursul, s-ar lupta un timp cu el, dar leul are şi viteză şi o flexibilitate mai mare.

| AnemonaP a răspuns:

Leul nu este avantajat doar pentru ca este,, regele animalelor", ursul este mai mare ca leul si ca gorila.Si leul si ursul au colti.Din punctul meu de vedere ursul ar castiga.

| Chαяtreux a răspuns:

Gorila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am idee... oricum rar vezi asa ceva...

| tpuforyou a răspuns:

Leul! este un carnivor >stie sa faca asta!))))

| Love4Music a răspuns:

Nu o sa se.bata niciodata traiesc in habitate diferite.
Daca ar fi sa uitam de.acest detaliu leul este cel care va castiga

| IAmAFreak a răspuns:

Probabil gorila, are si giare, si colti, si probabil e mai inteligenta decat celelalte doua animale.
Totusi, imi plac mai mult lupii :X

| Loser8299 a răspuns:

Eu.

| Maddiex3 a răspuns:

Leul, cu siguranta. Nu degeaba este considerat "regele animalelor". laughing

| TheGirl76 a răspuns:

Leul happy

| vladmitra96 a răspuns:

Asta este tema la romana, presupun.