| MocanuDoru a întrebat:

Dacă un om pune suflet prea mult e vina lui dacă o sa fie rănit mai târziu?

Răspuns Câştigător
| Felissa13Eden a răspuns:

Nu, puiule, daca pui suflet inseamna ca esti un om bun, iar daca esti ranit, inseamna ca persoana care a facut asta nu a stiut sa te aprecieze.

Răspuns Apreciat de Editori
| Bluestar15 a răspuns:

E bine sa pui suflet, dar in acelasi timp e important sa incerci sa cunosti persoana careia ii acorzi incredere si afectiune.E bine sa avem si inima si minte. Unii renunta la a pune suflet (si gresesc fiindca devin oameni reci si toata frumusetea dinauntrul lor se pierde), altii pun suflet fara sa cunoasca ce fel de persoana este aceea (si ei gresesc fiindca vor fi nefericiti si nu vor intelege de ce).Cu vremea invatam sa cunoastem pe cei din jurul nostru si sa ne dam seama in cine putem avea incredere si in cine nu.Toate cele bune, Doamne ajuta!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au legătură una cu alta.

| mastadont a răspuns:

Cel care te rănește e vinovat dacă a făcut-o cu intenție.

| Sofer a răspuns:

Nu e vina lui. E vina celui care raneste.