| Lukasssz a întrebat:

Daca varul meu i-a spart nasul la unu pe strada, tin sa mentionez ca in acea perioada eram doar eu cu el si tipul ala, poate sa il dea in judecata pe varmiu?

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineînțeles ca poate.

| Lukasssz explică (pentru suntserios):

Cum? E cuvantul nostru versus al lui?

| suntserios a răspuns (pentru Lukasssz):

Pai nasul ala spart nu e dovada? Sper ca a fost la spital si si a luat sinun certificat medical sa poate face plangere la politie.

| Lukasssz explică (pentru suntserios):

Ma refer de unde sti poilitia ca a dat varmiu?

| Lukasssz explică (pentru Lukasssz):

Stie*

| suntserios a răspuns (pentru Lukasssz):

Pai victima face plângere, indica agresorul si politia cerceteaza. Va cheama la audieri, pune intrebari etc etc. Daca te indica si pe tine ca martor te cheama si pe tine la audieri unde e bine sa spui adevarul ca marturia mincinoasă e si e infractiune

| Lukasssz explică (pentru suntserios):

Dar tipul are multi "dusmani " la noi in cartier, fiindca e prost de gura.

| suntserios a răspuns (pentru Lukasssz):

Asa si? El in plangere, daca face, indica agresorul. E irelevant ca are dusmani.

| Lukasssz explică (pentru suntserios):

Pai si daca spunem amandoi ca nu s-a intamplat nimic, pe cine o sa cread pe noi sau pe el?

| Lukasssz explică (pentru Lukasssz):

Creada*

| suntserios a răspuns (pentru Lukasssz):

O sa vedeți la ancheta. Poate e vreo camera video pe undeva, poate mai e un martor, cine stie. Doar politia stie cum va decurge ancheta si pe cineva va trimite în judecata si pentru ce. Si daca gasesc alte probe te ard si pe tine ca ai dat marturii mincinoase.

| Lukasssz explică (pentru suntserios):

Si daca nu sunt camere si nici un martor?

| suntserios a răspuns (pentru Lukasssz):

Habar nu am. Nu sunt politist. Nu știu cum merge o ancheta cap coada. Eu doar atat te am sfatuit sa nu minți.

| Lukasssz explică (pentru suntserios):

Multumesc.

| Invictusman a răspuns:

Fără martori nu cred ca poate, dovezi. E cuvântul vostru contra a lui.