| Monyyyyy a întrebat:

Dacă vreau sa imi duc spray autoapărare cu mine la facultate, daca nu îl folosesc, pot sa îl tin mereu la mine.E ilegal?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi nu se apucă nimeni să-ți caute în geantă deci nu văd cum ar putea știi că ai așa ceva la tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde îl ții? În mână? În sacoșă? În buzunar? Nu poți să îl ții la vedere. Este pentru auto apărare dar este o armă. Nu are ce căuta cu tine la facultate.

| Mosotti a răspuns:

Nu trebuie sa stie nimeni ca-l ai la tine. Poti sa il tii la tine doar sa nu se afle, mi se pare ca in scoli nu e voie. Insa e normal sa-l ai, cand iesi de acolo? Drumul pana nu stiu unde mergi poate fi periculos. Nu ai voie sa-l folosesti acolo, asta e altceva, insa mai putin e cazul acolo de asa situatii.

| Andreeush a răspuns:

Ce să cauți cu el la facultate?

| Mosotti a răspuns (pentru Andreeush):

Si daca o ataca cineva in drum pana si de acolo?! Sau cine stie ce unde s-o mai duce dupa facultate? Ce face? E bine sa il aiba la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E Facultatea de Școala Vieții? De ce iti trebuie arme intr-un mediu academic? Intelegeam noaptea in padure, dar la facultate?