| Mangustă a întrebat:

Dam maine test la tehnologie si avem o profa care te asculta cu cartea in fata, iar la test stai cu caietul deschis pe banca. (pe bune) Da` deja e cam cu ochii pe noi dupa un "accident" urat cu diriga la ora ei. Deci la testul asta oricum copiez (nimeni nu invata, ce naiba?) da as vrea niste metode mai "subtile". Idei?

6 răspunsuri:
| ndddiana a răspuns:

Scrie lectia pe o foaie cu creionu ft usor s nu se vada si acopera cu o alta foaie pe care vei scrie, sau pe telefon, faci poze... Scris pe banca, etc

| Mariiiiaa a răspuns:

Pai...
1.Eu tin caietul in banca si cand nu se uita ma uit in el.
2.Fa-ti pe niste foite micute, scriind foarte mic toate lectiile si intelegand, puneti-le intre picioare sau in incaltamintea pe care o s-o porti maine, nu te va controla sub fund sau nu te va pune sa te descalti.
3.Ia-ti o geaca cu maneca lunga o mana o pui pe banca pentru a scrie, iar cealalta, baga mana prin geaca, scotand-o pe joc si umbla cu mana prin caiet, iar maneca de la mana asta tine-o pe banca chiar daca nu ai bagat mana in ea, daca sta la catedra nu isi va da seama. Cam asa adica :
http://www.facebook.com/....../photo.php

Astea sunt metodele mele, sper ca te-am ajutat. Mereu functioneaza si pe mine nu m-au prins niciodata si copiez doar de 2 ani cu asta 3 :D dar nu copiez la toate.

| Mariiiiaa a răspuns:

1.http://www.facebook.com/....../photo.php

2.Cu caietul in banca copiezi usor.

3. Poze pe telefon

4.Imi scriu pe niste foite de maxim 10 cm foarte mic toate lectiile si le pun in incaltamintea din ziua respectiva, sau in buzunar etc.

| bytzy09 a răspuns:

Si eu sunt expert la copiat stau in ultima banca pai daca ai caietu pe banca si vrei sa copiezi zici catre colegu sau colega din fata ta sa te acopere adica sa faca un spate mai mare tu sa poti deschide caietu big grin sau daca merge si daca nu va lasa cu caietele pe banca cel putin la mine ca la banca am un compartiment ma jos de ghiozdan ( eu pun acolo caietu si cand e nevoie il scot si ma uit in caiet big grin la mine astea merge perfect pa pa happy

| SupPeeps a răspuns:

Pe profa o cheama cumva Iambor? Incearca sa inveti? Daca nu merge, scrii lectia pe alta foaie, si bag-o sub foaia de test

| verykiwiful_3029 a răspuns:

Pozeaza cu telefonul lectiile happy