| HighFlyer a întrebat:

Dati-mi exemple de farse la telefon
dau funda pentru cele mai amuzante

15 răspunsuri:
| SongElena a răspuns:

Alo.da suntem de la linia fierbinte.

Aveti bere la rece? scoateti-o repede ca sa nu raceascalaughing

Alo executam puturi.
alo am porci de vanzare pentru craciun cate grame vr sa aiba?

| AngelHugz a răspuns:

Pai uite cateva :
- Suna la un magazin / fastfood si incepe sa le critici meniul, mancarea respectiv, conditiile de acolo. Comenteaza la adresa meselor si a mancarii si plange-te cat de mult trebuie sa astepti ca sa fii servita cu ceva.
- Cauta pe strada anunturi! ( gen : caut vanzator, vand telefon etc. ) Noteaza-ti numarul de contact undeva. Suna si spune ca ii dai o noapte pentru ca sa-ti vanda telefonul sau ca il cumperi cu doi lei. La angajari poti spune ca iti doresti un job in care sa lucrezi maxim o ora pe zi, in care ia voie sa porti fuste mini si in care ai voie sa te iei la bataie cu clientii daca se intampla ceva
- Suna la un numar intamplator. Aici ai mai multe variante :
a) Daca raspunde un barbat ( de preferabil ) intreaba-l de ce te-a parasit, te-a mai lasat si insarcinata, spune-i ca-l vei urmari tota viata daca nu se intoarce inapoi la tine
b ) Intreaba daca e familia [ Popescu sa zicem ]. Daca spune ca nu ( evident ca va spune nu, ar fi prea mare coincidenta ca familia sa se numeasca asa) insista ca ai sunat la numarul corect si ca de fapt nimeni nu vrea sa vorbeasca cu tine, de aceea neaga si te refuza
c) Spune ca scrii carti ( esti incepator ) si iti doresti sa faci un o sondaj referitor la parerea oamenilor despre toalete : Folositoare sau puturoase? Vezi ce iti raspund
d) Intreaba oamenii diferite chestii :
1) Ce marca de tigari va place mai mult?
2) Ce parere aveti daca la 10 pachete de Dero ( :O ) primiti inca jumatate gratis?
3) Ati putea rezista fara YahooM?

etc.

e) Suna intamplator si fa,, reclama " la campania ta, spunand :
1) Sprijiniti acum homosexuali! Daca dai vot noi te premiem cu un IPhone.
2) YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! YahooMessenger va fi scos! Noi sa ripostam! s.a.m.d
f) Suna la oamenii si spune-le ca au castigat tot felul de premii / chestii si sa vina dupa ele la adresa : [ spune o adresa ] ( e o farsa clasica )
g) Suna la oameni si spune asa ( cu o voce de baba ) : Mama, ai zis ca vii sa-mi tai lemnele! Nu venisi! Si amu is nevoita si stau singura in frigu'!
h) La fel ca si la farsa de mai sus, poti spune :
,, Ba, o zis tac-tu' ca vine sa-mi repare caruta! Ia da-mi-l cata la telefon! "
- Suna la numerele prostituatelor de pe net ( merge si la site-uri matrimoniale ) si spune-le ca le platesti cu 1 leu pe noapte

Uite mai am cateva :

Suna pe cineva si poarta-te parca ea te-ar fi sunat

La telefon e misto ca te poti da drept orice vrei tu si sa vorbesti in numele acelei persoane, de exemplu poti sa inviti pe cineva in oras si sa te dai drept altcineva.

Suna la un nr intamplator si spune ca vrei cu Ion si ca vrei sa lasi un mesaj. O sa zica ca nu e nici un Ion, pe spui nu e nr si zici ca el asa ti-a zis. Apoi pune pe altcineva sa fac acelasi lucru (de preferat sa fie de sex opus cu cel care a sunat mai inainte). Apoi, suna peste ceva timp si zi ca esti Ion si intreaba daca te-a cautat cineva.

Suna si spune ca esti de la un post de radio si pune-l sa raspunda la niste intrebari si eventual ii spui ca a castigat ceva, ii dai un nr de tel si ii spui sa sune nu stiu la ce ora ca sa stabileasca cum intra in posesia premiului sau dai adresa unui post de radio (asta mi-a iesit cel mai bine si azi mai rad de prietenul care a "castigat")

Suna si zi "Gicule, haide azi, ca te astept!", o sa iti raspunda ca ai gresit numarul, zii "Hai Gicule termina cu glumele ca te astept", daca iti inchide suna din nou si prefa-te suparat pe Gicu.

Repeta ce zice el/ea

Apasa pe tastele telefonului si spune-i sa inceteze sa faca asta (sa apese pe taste)

Elimina verbele din replicile tale

Suna, intreaba-i ce numar are, inchide si suna iar si intreaba-l din nou.

| Cristian0884df11 a răspuns:

Alo! as avea si eu o intrebare: cum sa fac caca?

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Gen.dupa ce raspunde zici:de ce ai raspuns? Inchide odata

| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

buna!
1.Suni si intrebi daca primesc comenzi, daca raspunde afirmativ spui: -Sezi
2. Buna ziua, sunt x, y, z (un numel, fals)
-da ce doriti?(rasp utilizatorului)
-va informam ca ati castigat o noua masina veniti sa o luati, sunteti doamna/domnul Iordanescu
-nu
-a bine vere mai vorbim ca trebuie sa mai faca misto si de alte pers
3. Buna ziua, va functioneaza (cuvantul asta il spui mai incet, sa nu s einteleaga)
-Cum?
Va merge frigideerul? Facem un raport sa vedem cati ne raspund afirmativ
-Da merge
-Baii esti nebun este grav figi si prinde-l ca fuge repede
4. Buna ziua, avem de facut un calcul si vrem sa stim cati v-ati uitat aseara la "Prostii spun ''nu'', v-ati uitat?
-nu, nu imi pare rau
-esti cam prostanac dar... sa te uiti ok? si apoi inchizi
Astea sunt cateva din cele pe care le-am facut astazi sper ca te-ama jutat

| Magellanaa a răspuns:

Http://www.daciaclub.ro/Farse-la-telefon-t142364.html
cele mai tari inregistrari :))))

| aalleexxyyaa a răspuns:

Buna! V-ati uitat la emisiunea ''Prosti spun ''nu''?'' Si ei o sa iti raspunda ''nu''! laughing)))

| Cosmy555 a răspuns:

Alo? familia branza? a...ma scuzati.alo? familia branza? of, doamne! oamenii din ziua de azi! sau: alo? familia gaina? ma scuzati am gresit cotetul. sau: alo? familia porcescu? ma scuzati am gresit cocina!

| Deliiia a răspuns:

Heii!

" Alo, suntem de la morga., v'am sunat sa va spunem ca am gasit un cadavru identificat cu numele dvs. va rugam sa veniti duminica noaptea la ora 24 :00 in cimitir."

sau...

" alo, buna seara, suntem de la compania de cablu', am sunat in legatura cu programul 99. va rugam sa descideti Tv'u si dati pe programul 99 sa ne spuneti daca merg filmele porno "

happy

| Tripsa_Andrei_1976 a răspuns:

Zi cu accent arabic: Alo suntem de la ISIS v-am sunat ca sa va anuntam ca vom invada Romania. Nu raportati la politie pentru ca stiu unde va este locatia prin GPS-ul telefonului. Gasiti un adapost cat mai puteti. Inchide telefonul.

BTW uite un numar bun de telefon pe care sa-l suni: (0766) 727 920

| Valentin_Mihnea_1994 a răspuns:

Buna ziua! Sunt de la firma Apa Serv.Am vrea sa va anuntam ca de maine nu o sa mai aveti apa calda si apa rece, dar o sa aveti lava calda si lava rece.

| MariaDiana03 a răspuns:

-Alo, bunaziua, suntem de la firma Tirios ( sau alt nume ). v-am sunat sa va intrebam daca sunteti interesat/a de o pereche de chiloti gonflabili, va apara 100 % de accidente.

| dorian25hubati a răspuns:

Uite aici
buna ziua, domana *********?
sunt doctorul de familie.Am 2 vesti proaste si 1 bunaeste. Prima veste rea e ca testele arata ca aveti o boala extrem de rara.A 2a veste proaste e ca aceasta boala va face sa faceti farse si sa va bateti joc de un om neajutorat.(si poti sa o intrebi pe persoana respectiva daca a pacalit pe cineva sau nu)Exista o persoana de care v-ati atut joc?(daca zice da spune-i sa-ti spuna numele respective)Da stati asa sa o sun pe persoana respectiva.Alo? sunt doctorull de familie a doamnei ********.Asa din curiozitate cineva cu numele de ******* va facut o farsa? Bine multumesc.Da, am auzit ce s-a intamplat si cred ca meritati inchisoare pe viata! Dumneavoastra nu aveti inima. Oricum nu cred ca o sa mai faceti o farsa pentru ca aceasta boala se dezvolta pe ficat, stomac, inima, plamani, si pancreas.Imi pare rau doamna dar mai aveti doar 24 de ore de treait.Si vestea buna e ca totul a fost o farsa! Acum cum e cand cineva se joaca cu tine?

asta i-am facut lui una care s-a jucat cu sentimentele mele x-(

| Pacioga_Edy_1980 a răspuns:

-alo vam sunat sa va spun ca mi-a murit porcu.-da -facea sarmale si clatite dar tata la omorat imi scria temele ma imbraca.si apoi tipi ar trebui sa aiba telefonul la ureche