| KUBY78 a întrebat:

Dati-mi povesti de groaza cea mai de groaza castiga

5 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

N-or fi ele povesti si DA, am mia postat acest raspuns, insa sper sa nu deranjeze:
Eram intr-o seara mai mult persoane in fata portii, mai exact eu, inca doua fete cu unchi si un vecin, fiind si invecinata cu cimitirul se putea observa llimpede "cloportnita" sau cum se scrie, si deodata a aparut o silueta de om acolo, pentru ca noua ne era frica, unchiul si cu vecinul au fost sa vada ce e, si cand au urcat nu mai era nimic, insa daCA ERA un om sau chiar nimal, nu se putea sa plece pur sis implu, pentru ca cloportnita are o singura iesire si se observa inca din poarta, Tot ce mai stiu este ca atunci cand s-au intors aveau fetele speriate, insa totusi au spus ca nu era nimic.

-poate nu e chiar asa de infricoator cand povestsc, insa uneori imi sar carti din biblioteca si se trantesc in usa, iar uneori noaptea aud cantece lente de nicaieri, desi strada pe care locuiesc e foarte linistita al acea ora, sua asaar trebui.

-nu situ cat de adevarat este, insa pe un pod dintr-un oras apropiat de comuna noastra, se spune ca apare la miezul noptii fantoma unei mirese care te striga pe nume, iar daca ii raspunzi, mori pur si simplu. Se aud de persoane care au patit-o, si chiar unii profesori la scoala povestesc asta.

-o bunica a unei prietene i-a povestit ca atunci cand era mica si se intorcea noaptea impreuna cu parintii ei de la niste vecini pe deasupra capetelor lor au aparut niste "fumuri" care luau forma unor siluete omenesti asemanatoare unor mirese (datorita rochiei de mireasa) atunci mama ei i-a acoperit gura si nu au mai pasit deloc, au asteptat sa treaca fenomenul, dupa mama ei i-a explicat ca daca vorbesti in timp ce ele se plimba imprejurul tau, timp de 7 ani paralizezi iar dupa mori.

- tot acea prietena mi-a povestit ca pe strada bunicii ei este un barbat care are adesea cosmaruri referitoate la un barbat fara cap cu o caciula neagra, iar atunci cand incearca sa se roage acel om ii apare in fata si nu il lasa, iar acum si fiul sau a "mostenit" visurile acelea.

-Preotul de la Biserica de la care apartin ne-a povestit ca pe vremea cand era copil si se plimba printre morminte in noaptea Invierii, a vazut in fata o femeie alba cu parul luung, atnci a fugit.

-La alta biserica din comuna, batea intr-o zi clopoul fara motiv, iar peste ceva timp au descoperit acolo urme de sange.
O zi buna si sarbatori fericite!

Răspuns utilizator avertizat
| DV a răspuns:

The ring

| KUBY78 explică (pentru DV):

Am spus povesti nu filme