| Chikumo12 a întrebat:

Dati-mi si mie niste recomandari de carti FANTASY...adica cu magie. va rog dau funda :XXX

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

JK Rowling-seria Harry Potter, CS Lewis-seria Cronicile din Narnia, Michael Pryor-Flacăra gloriei, primul volum din seria Legile magiei, Angie Sage-seria Septimus Heap (Magie, Zborul, Leacuri, Expediţia, Sirena ), Christopher Paolini -seria Eragon, Rebecca Moesta & Kevin J Anderson-Porţi de cristal-Insula, Joseph Delaney-Cronicile Wardstone(seria Vraciului), Cliff McNish-Vraja fatală, Nancy Farmer-Marea trolilor, Caroline Pitcher-Băiatul şaman, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine(Dincolo de pădurea întunecată, Vânătorul de furtuni, Noapte peste Sanctafrax), Neil Gaiman-Pulbere de stele, Licia Troisi-Cronicile lumii pământene (Nihal de pe Pământul Vântului, Misiunea lui Sennar, Talismanul puterii), Eriq L'Homme-seria Cartea stelelor (Vrăjitorul Quadehar, Seniorul Sha, Chipul umbrei), Garth Nix-Sabriel, Lirael, John Connolly-Cartea lucrurilor pierdute, Cornelia Funke-Inimă de cerneală, Călăreţul dragonilor, P.R. Morrison-Băiatul care a îmblânzit vântul, Jonathan Stroud-trilogia Bartimaeus(Amuleta din Samarkand, Ochiul golemului, Poarta lui Ptolomeu), VM Jones-seria Karazan (Şerpii din Arakesh, Temniţele întunericului, Prinţul pierdut, În căutarea soarelui), Sarah Prineas-Hoţul vrăjitor, Michelle Paver- seria Cronici din Ţinuturi Întunecate(Frăţia lupilor, Devoratorul de suflete, Proscrisul, Spiritul călător, Legământul încălcat), Herbie Brennan-Cronicile Împărăţiei de Purpură, Anne Robillard-seria Cavalerii de Smarald, PB Kerr-seria Copiii lămpii fermecate, F E Higgins-Cartea neagră a secretelor, Magicianul oaselor, Emily Rodda-Cheia spre Rondo, John Flanagan-Ucenicul din Araluen, Sophie Audoin Mamikonian-seria Tara Duncan, Holly Black-Jertfa, Curajul, Ţinutul fierului, E Rose Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Linda McNabb-Al şaptelea fiu, Ucenicul dragonului, Justin Somper- seria Vampiraţilor(Demonii oceanelor, Adâncurile mării, Vremurile terorii, Căpitanul sângelui), Melissa Marr-seria Fascinaţie, Heather Davis-Nu plânge sub clar de lună, Melissa de la Cruz-seria Sânge albastru, Megan Crewe-Mai las-o moale cu fantomele, Kelley Armstrong-Luna plină, A doua lună plină, Kelley Armstrong-seria Forţele răului absolut, PC Cast-seria Casa Nopţii, Susannah Appelbaum-trilogia Otrăvurile din Caux, Catherine Fisher-Oracolul, primul volum din trilogia Profeţiile oracolului

| lesslonleygirl a răspuns:

Narnia, Dorinta Inorogului, Fetele de pe strada Caramel. Harry potter spar ca ti-am fost de ajutor (*funda please)

| xRaLuCaX a răspuns:

Dorinta Inorogului are 5 volume sau Cartea magiceanului are pliculete lipite de pagini si mai multe... poti gasi tot felul de carti in Auchan. fundabig grin?