| valentin_6990 a întrebat:

Dati-mi va rog niste idei cum as putea scrii un eseu pe tema lauda limbii roamîne?big grin plz

11 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Tu ai scris o frazá din care jumate e gresitá.
Lasa eseul pentru alta data, si mai ales, lauda altcevawinking

| Raiden a răspuns:

Nu stiu ce-i aia Limba Roamîna, nu exista in Limba Romana, te asigur eu.
Te-as fi ajutat daca as fi stiutsad.

| Raiden a răspuns:

Pai ai grejit 4 cuvinte.
Dati-mi se scrie Dati-mi.
"As putea scrii un eseu" Scrie cred ca doreai sa zici.
Roamîne nu stiu ce insemna, nu exista in nici o limba pe care o cunosc eu si crede-ma cunosc vreo 6.
Plz nu exista.
Pai sunt la profil Filologie, incerc sa vorbesc si sa scriu cat mai corect.Si in nici un caz nu fac 4 greseli intr-o fraza cu 17 cuvinte dintre care 4 sunt formate din 2 litere iar alte 2 din 3 litere.

Plus ca ai gresit si cand m-ai criticat pe mine.rolling on the floor
"Raiden te faci parca tu nu ai facut nici odata greseli...sorry dar nu am observat se mai intimpla." Cauta-ti greselile baiatule si corecteaza-le. "te" in loc de "de"."Nici odata"."Srry"."intimpla". E jale!

| yuli10 a răspuns:

De ce se pun atatea intrebari despre eseuri? suntem in 10 septembrie! nu si-a facut nimeni temele de vacanta?

Răspuns utilizator avertizat
| Anca_6939 a răspuns:

Vrei sa zici Limba Româna?! are dreptate raiden asa ceva nu exista "roamîne"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi înveți să scrii corect românește, apoi te apuci de eseuri.
Î-ul format din i se folosește doar la începutul unui cuvând, respectivul sfârșitul acestuia (a începe, a urî).
Â-ul in a se folosește în restul situațiilor (romÂnă).
Exemplele pot continua, "plz" nu există în dicționarul limbii române, nici în dicționarul limbii engleze. Poate îl găsești în DADGYM (Dicționarul Analfabeților Din Generația Yahoo! Messenger).
Să mă mai iau și de faptul că ai uitat o amărâtă de cratimă începând cu primul cuvânt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti dam idei pentru ca ai sa chinui atat de mult limba romana, incat nu va avea pace deloc Pruteanu acolo unde este. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja poti sa consideri ca l-ai scris, uite, l-ai facut public pe TPU!
Mama, esti varza! Incredibil! Pune mana si mai citeste, mai ai la dispozitie cinci zile! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta caut si eu!

| valentin_6990 explică:

Raiden te faci parca tu nu ai facut nici odata greseli...sorry dar nu am observat se mai intimpla.