| Maria_Ana_1996_pS6w a întrebat:

DAU FUNDA
Buna. Aseara, fiind la mare si distrandu-ne am depasit putin limitele si am baut vreo 10-12 shot-uri de alcool *precizez ca nu le-am amestecat, bauturile*. In timp ce beam am mancat niste chipsuri si ceva biscuiti.Acum m-am trezit si am o durere teribila de stomac, am si vomitat. Intrebarea mea este daca ar trebui sa ma ingrijorez sau o sa-mi treaca? E asa de la faptul ca am amestecat mancare proasta cu alcoolul? *De ce imi e cel mai frica este faptul ca am probleme cu colecistul si imi e frica sa nu am ceva*.
Fara hate pls, chiar e important

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. să fii foarte liniștit. Ai un stomac mai inteligent ca stăpânul lui, care a dat afară porcăriile din stomac pe calea cea mai apropiată de ieșite. 12 shots, dacă nu ești bețiv de carieră este aproape de coma alcoolică, așa că de data asta ai scăpat. Data viitoare s-ar putea să scape lumea de tine, nu că ar fi mare pagubă, dar, mna.

| dani420 a răspuns:

Nu. Nu e nimic grav. Dupa tărie asa pățesc si eu. Ma rog, pateam. Alcoolul nu face bine in cantități mari. Mai ales daca ești genul de persoană care bea din ani in paști. Stări de greață, dureri de stomac, vomă, etc. Limitează te data viitoare, pentru ca nu i ok. Distractie ca distracție si prieteni ca prieteni. Dar prietenii care s obișnuiți cu alcoolul ce fac, in comparație cu ce faci tu, acum când te simți rău? La asta sa te gândești. Ai grijă de tine❤