| RafaellaElla a întrebat:

Deci, vorbeam cu un fost coleg cu care ma inteleg f bine si el este fff de treaba, are 10 linie, si se comporta fff frumos, pe care eu il plac, in fine, si acum 5 zile i-am trimis un mesaj pe wapp si imi aparea o singura linie de bifat in loc de doua, ca si cum ori m-ar fi blocat, ori nu are net sau semnal.

I-am scris mesaj in ziua respectiva, mi-a raspuns dupa vreo 3 ore, apoi dupa 2 minute i-am scris inapoi dupa ce mi-a raspuns, si de atunci nu s-a mai trimis mesajul

Ieri am incercat sa il sun pe telefon, dar nu se apela numarul, imi aparea din prima apel terminat, si sa nu spuneti ca m-a blocat pentru ca am testat de pe 3 telefoane si cand esti blocat raspunde robotul cu ocupat, nu se intampla cum am patit eu.

Mentionez ca am mai patit sa vorbim, apoi sa ii raspund si mesajul sa nu se trimita, dar mesajul se trimitea a doua zi si imi raspundea. Acum deja astept de 5 zile sa se trimita mesajul pe wapp si inca nu s-a trimis.

Am mai patit in ianuarie cu aceeasi persoana sa vada mesajul dupa 3 zile, dar acum deja au trecut 5...

Mentionez ca acum vreo 6-7 zile cand am vb cu el imi spunea ca are treaba zilele astea, dar totusi...mesajele nu s-au trimis pe wapp

Intrebarea mea este. Credeti ca va raspunde pe wapp pana la urma daca am mai avut o situatie similara cu el sa vada mesajul dupa 3 zile?

Si a doua intrebare este ce inseamna atunci cand vreau sa il sun, si nu se apeleaza deloc si imi da din prima apel terminat. Oare nu are semnal? Sau e plecat in strainatate?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu-i interesat de tine si nu are chef sa-ti raspunda.
Ca de vazut mesajele le poate vedea oricum, fara sa iti raspunda.

| RafaellaElla explică (pentru Violleta2022):

Nu s-au trimis mesajele macar.

| OldSoul a răspuns:

Daca ti-a dat block la momentul in care ai trimis mesajul, acel mesaj nu-l va primi niciodata.
Insa, mai sunt si cazuri in care mesajul e primit si citit, dar tie iti apare ca nu este trimis, acesta e un bug.

| utilizatornou18 a răspuns:

Depinde ce insemni petru el. poate raspunde.

| Slipknotana a răspuns:

Posibil să fie genul de persoană care nu obişnuieşte să deschidă netul sau sa verifice zilnic mesajele. Tu ştii ce fel de relație este între voi. Ar putea, într-adevăr să fie ocupat sau poate nu-l interesează. Am mai întâlnit cazul ăsta la persoanele care joacă diferite jocuri video în majoritatea timpului, sau la cei ce lucrează încă din adolescență. Încearcă să îți ocupi şi tu timpul cu altceva şi sa nu te gândeşti prea mult la asta ca sa nu te amăgeşti. Fostul meu iubit era la fel, treceau zile în care nu-mi scria nimic, iar când îmi scria îmi dădea nişte răspunsuri seci şi neînsemnate.
Sfatul meu ar fi următorul: cu prima ocazie când dai de el, încearcă să-i comunici aceste lucruri, poate va înțelege.
Cât despre a doua întrebare, hmm. Probabil şi-a schimbat numărul sau şi-a pierdut telefonul şi a fost scoasă/închisă cartela respectivă. Chiar nu ştiu exact ce ar putea fi. Sper că te-am ajutat, să afli curând şi să fie totul ok. >big grin