| catalin231998 a întrebat:

Dau funda promit. Salut TPU. Am un telefon Acer liquid z2. L-am adus la setarile din fabrica si acum nu mai am semnal. Ce fac sa imi recapat semnalul. Dau funda promit.

9 răspunsuri:
| Mihaela_Buzduganmih_1998 a răspuns:

Il duci la un gsm altfel nu merge asa s-a intamplat si la al meu

| Lupulescu_Adrian_1975 a răspuns:

Exact al fel am patit si eu...L-am dus la service si nu au putut sa-l faca. Voi ati reusit sa-l faceti?

| catalin231998 explică (pentru Lupulescu_Adrian_1975):

Pana acum nu dar incerc sa ma informez... ce au zis cei de la servic? ai vorbit cu cei de la firma ACER?

| Lupulescu_Adrian_1975 a răspuns (pentru catalin231998):

Nu l-am dus la Acer ca nu-s din Bucuresti. L-am dus la un service de cartier unde se pricep destul de bine baietii de acolo. Dar nu stiu ce poate avea. Nu au reusit sa-l faca

| catalin231998 explică (pentru Lupulescu_Adrian_1975):

Frate am rezovat problema... mi-am facut un blog urmeaza pasi si unde nu itelegi intreaba http://problemetelefon.blogspot.ro... sper sa iti fie de folos

| Lupulescu_Adrian_1975 a răspuns:

MS mult..Am sa incerc si eu

| Lupulescu_Adrian_1975 a răspuns:

Salut. La mine nu merge sad Am facut exact cum ai spus pas cu pas, s-a reinstalat softul pe el dar degeaba. Tot nu vede cartela

| catalin231998 explică (pentru Lupulescu_Adrian_1975):

Pai ai luat telefonul de Orange? daca da incerca cu o cartela de la Orange... incearca cu mai multe cartele... daca nu merge nu stiu ce sa fac,,, mie mi-a mers