| chicannacool a întrebat:

Dau fundita : am d invatat pentru teza 6 comentarii si nu reusesc sa le retin vreo idee pentru a retine ceea ce citesc big grin

2 răspunsuri:
| Laurentiu_1060 a răspuns:

Ia memoplus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poate fi dificil acest lucru, eu fac intr-un fel.Ori faci rezumatul la ce ai citit(scrii pe o foaie) sau te gandesti ca faci copiute si de fapt iti intra in cap.Incearcas a inveti logic,sa iei fiecare paragraf si sa te gandesti ce s-a intamplat si cum, ca daca inveti mecanic in seara asta, apoi a doua zi ai sa stii cam 60% si in timp se duce tothappySucces!