| คиค a întrebat:

De 1 Martie, scoala noastra face o strangere de fonduri pentru. copii cu probleme din scoala, si trebuie sa facem diverse chestii ornamentale din materiale RECICLABILE.
CE idei imi dati?

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Din capacele de la dozele de suc, cu putina munca si imaginatie, puteti crea mici covorase, din dozele de bere sau suc, umplute cu nisip se pot face custi frumoase pentru pasarele, pentru caini, din crengi uscate se pot face mii de decoruri.

| MikyMi a răspuns:

Un robotel din doze de suc, confeti din pungi de la chipsuri, tot felul de pungi de la dulciuri si altele...happy e dragut ce face scoala!

| graylady a răspuns:

Poti face diferite accesori din nasturi, obiecte dragute pe care nu le mai folosesti de exemplu poti lua un nasture mare din plastic sau lemn cele doua gauri pot fi ochi, mai poti desena cu o carioca permanenta o gura si sa ii lipesti cateva ate in loc de par...va fi funny.Succes:*