| IIIIIIIoannaaa a întrebat:

De 3 ani am sau am avut un prieten fffff bun. faceam totul impreuna vorbeam in fiecare seara cate 2-5 ore ne vedeam zilnic, dormeam unul la altul, eu ieseam cu maicasa la shopping si el cu tata..mrg mai multe..ideea e ca eram super apropiati.dar a venit liceul si programele si vietile ni s-au schimbat (nu mai avem cum sa ne vdm pentru ca el iese cand intru eu la liceu si seara si in wk avem fiecare programul incurcat si ne vdm f .rar..la telefon pot sa vb cand nu-l lasa pe el..mrg e f.greu sa vb sau se ne vdm)dar faza e ca de vreo 2 luni a dat de placere sa zic asa si a devenit cam obsedat.si acum 1 luna jumate am fost la el si a sarit pe mine si eu i-am zis ca ce-ai? am venit doar sa povestim sa ne mai uitam la un film sau cv si el a zis cv de genu ca nu am altceva ce sa fac cu tine si ca esti fraiera daca nu accepti.mie mi-a picat fata. dupa am mai vbit...si-a cerut pe undeva scuze dar intr-un mod foarte indirect si interpretabil si de atunci am mai fost de 2 ori la el si tot asa a fost si prin oras nu mai iese daca nu il chem in vreun club sau ceva.si prietenii comuni mi-au zis ca a devenit obsedat rau si nu stiu ce sa fac ca mi-e foarte dooor sa fim ca inainteesad

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Faptul ca acum va vedeti mai rar il face sa,, sara pa tine,, de dorul tau[intelege-l si tu]

| ComatoseWine a răspuns:

Schimbarile care apar in vietile oamenilor,care apar in comportamentul lor sunt mai vizibile atunci cand nu esti impreuna cu aceea persoana.El e in proces de formare a personalitatii. Daca ati fi fost si in timpul liceului cum erati probabil ca nu ai fi observat mare lucru,dar despartirea te-a facut sa vezi lucrurile mai clar. Poti doar sa il ajuti sa isi contureze personalitatea. Dreseaza-l putin! Si incearca sa iesi mai mult cu el, asta te va ajuta chiar daca el nu va mai fi cum a fost, poti sa ti-l faci iar prieten, asa cum e, ca poate ca nu e asa cum crezi tu.L-ai vazut de 3 ori in utima vreme, tu cum crezi ca se va comporta cu o persoana pe care o vede de cateva ori dupa atat timp?

P.S.:nu inteleg partea cu "obsedat rau".La ce te referi mai exact tu si pietenii lui?

| raZvyx10 a răspuns:

Buna,pai incearca sai reamintesti cum erati inainte...printr-o porecla, melodie, film ceva orice happy, si eu am avut o prietena foarte apropiata si faceam aceleasi chestii ca si voi dar distantsa si-a pus amprenta in relatia noastra.happy sper ca te-am ajutat tongue