| Lilia2621 a întrebat:

De 5 ani suntem intr-o clasa, iar cu un an in urma am inceput sa fim buni prieteni. Cu timpul m-am indragostit de el, am inteles ce inseamna dragostea, simt pentru el ceve puternic, dar nu aveam curajul sa-i zic. Acum citeva zile am mers cu clasa in padure(deoarece suntem absolventi, si cine stie cind ne vom mai vedea), si eu cu el am petrecut multisor timp impreuna. Ni-am plimbat prin padure, am vorbit, am stat, si apoi ni-am sarutat. E primul nostru sarut. Nu-i pot uita nici acum gustul buzelor. Eram putin ametita, si incercam sa-i zic, dar nu puteam. Am rugat-o pe o prietena sa-i spuna ca-mi place de el. Ea i-a spul, insa el mi-a zis ca ma respecta ca pe o prietena dar sa fie cu mine nu vrea. Si dupa ce mi-a zis cuvintele celea nu am mai vorbit deloc. La scoala la consultatii nici nu se uita in partea mea, nici salut nu mi-a zis, am impresia ca-si bate joc de mine, ca ma uraste. Ce sa fac, il iubesc, nu vreau sa ma intlnesc cu el, pur si simplu macar sa esim din cind in cind doar noi doi, sa stam, sa ne sarutam. Oricum au mai ramas doar 2 saptamini dupa care eu plec in Spania iar el in Italia. Ce sa fac? Ma simt rau... ma dore inima... nu ma pot linisti. Nu regret nimic din ce s-a intimplat in padure, doar faptul ca prietena mea i-a zis adevarul. Acum am impresia ca nici prieteni ca mai inainte nu vom fi. Nu mai pot. Ajuuuuuutooooor. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| simf a răspuns:

In priam faza te duci la el zambind, ii spui ca ce-a fost a fost, dar voi sunteti, inainet de toate prieteni si asta conteaza. ii spui ca il vrei ca prieten camarad langa tine. si dupa ce-o sa iesiti iar impreuna vedeti voi, ori camarazi, ori iubiti.