| CosminaAndra2002 a întrebat:

De cand sunt la liceu, n-am vorbit cu nimeni, acum cateva zile am incercat sa vorbesc cu cineva in autobuz si persoana aceea a inceput sa ma filmeze, spunea "Haha uite ba, asta e tipa aia pe care ne-a aratat-o Andrei, aia care primea mesaje de la tipul ala de cativa ani", parca eu fiind un fel de clown toate din cauza unei persoane de pe net cu care am vorbit...toata lumea ma vede ca pe un clown si sunt data la o parte...
Eram timida si inainte, dar nu batjocurita...
Cum sa-mi mentin sanatatea mintala? Nu ma pot deschide fata de nimeni si asta doare.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai nici o prietenă?

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mai bine evita-l pe ala/aia si pe cei ca el/ea, eventual daca poti ar fi cazul sa te muti in alta clasa unde nimeni de acolo nu socializeaza cu cei din clasa de acum!

Răspuns utilizator avertizat
| devilshelp a răspuns:

O sa iti zic o vorba spusa de tatal meu:
"Cum ai vrea ca ceilalti sa isi dea seama ce fata de nota 10 esti daca nu le dai ocazia?"
Cauta alte persoane, nu te da batuta din prima. Totusi nu imi dau seama ce ai fi putut sa fi facut atat de rau incat sa ti se intample asta

| cristian200313 a răspuns:

Tine-ti capul sus, nu ii mai baga in seama pe aia prostii, nascuti fara generatie si fara creier, needucati de parintii sai. Tu, important este sa mergi mai departe, si sa iti faci prietenii, mergi la plimbare.

| Fabyana307 a răspuns:

Fa ce ti place, scrisul face bine la suflet, scrie intr-un caiet tot ceea ce simti, si te vei mai descarca.

| Barbye26 a răspuns:

Buna! Depinde de chestie in sine, adica... eu mereu am avut o vorba "cine greșește, sa plateasca!"
Daca tu stii ca in acele conversatii cu acel cineva, tu nu ai vorbit nimic iesit din comun, nimic wow de ce te ar interesa prea mult ce spun unii si altii? Fa ti o prietena, 2 din clasa ta, sigur ai un vecin 2 3 in tot liceul ala, fa ti amici in timpul liber din cartier cu care sa stai si la liceu! Sanatate