| AlessiaKzm a întrebat:

De câte ori pe zi ar trebui sa sar coarda ca sa slăbesc?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

30 de minute da rapid+ deficit caloric

| WaterDrop a răspuns:

De 3 mese pe zi la care sa mananci doar jumatate din cat o faci acum.Mergi la fitness daca vrei rezultate mai bune totusi.

| FaraNume1245 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, alimentatia este mult mai importanta decat sportul. Iar cu coarda, nu conteaza de cate ori, ci cat si cum. E important sa sari cat de mult poti si cat de repede poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sari coarda in scopul de a slabi, s-ar putea sa ai o surpriza si sa te trezesti cu muschi la picioare! laughing

Daca vrei sa slabesti fa mai multe tipuri de sport, variate si schimba-ti alimentatia.

| KMaddieK a răspuns:

Saritul coardei nu are niciun efect cu o alimentatie "dezordonata", trebuie mai intai sa iti pui ordine in alimentatie si apoi te apuci de sport, iar sportul sa fie mai diversificat, nu doar saritul coardei. Cam o ora pe zi e suficient.

| NH4OH a răspuns:

Ai grijă la alimentație. Lasă prăjelile și încearcă să te axezi pe fructe și legume, poți jongla cu ele + mâncarea mamei de acasă.
Pe lângă asta, fă abdomene, squats, aleargă și bea 2 l de apă pe zi!