| Ion_Geanina_1999 a întrebat:

De câteva seri visez numai accidente de maşină (două-trei cazuri de accident pe seară)... Ce înseamnă asta? Tata a luat permisul de conducere de câteva luni şi urmează să-şi cumpere maşină, mi-e frică să nu pățească ceva...

5 răspunsuri:
| ZetZ a răspuns:

Visele sunt doar imagini pe care creierul le are in memorie, din filme viata jocuri etc. Nu au nici o legatura cu viitorul, nu va pati nimic.

| Ion_Geanina_1999 explică (pentru ZetZ):

Tata nu a făcut accident... a făcut un văr şi maşina lui e lovită exact ca una din cele pe care le-am visat

| ZetZ a răspuns (pentru Ion_Geanina_1999):

Inca odata, visele sund doar niste chesti random. Cand o sa mai cresti o sa intelegi.

| Ion_Geanina_1999 explică (pentru ZetZ):

Ştiu, dar de multe ori când visez ceva se întâmplă...

| ZetZ a răspuns (pentru Ion_Geanina_1999):

Creierul e cel mai puternic Hard-Disk din lume, poate stoca un numar nelimitat de poze video si audio, ca nu ne amintim noi tot ce am vazut auzit etc e partea a 2-a dar ne amintim in vise, visezi o masina ce ai vazut-o pe strada acum 10 ani trecand pe o strada pe care ai trecut si tu ieri si pe strada aia se afla casa de vacanta unde ai fost cu parintii acum 4 ani. Asta se intampla in vis, de aia multe nu au sens, creierul face un fel de reboot si se amesteca toate video cu audio. Cand ceva ce visezi se intampla, se cheama pur si simplu coincidenta, crede-ma cand iti spun ca nu esti nici prima si nici ultima ce pateste asta. Incearca te rog sa fii realista. De exemplu zodiile, cititul in carti, toate sunt porcari, daca te uiti la iumor poate ai vazut si faza acea "Daca esti prost poti sa fi in orice zodie" adica degeaba zice ca balanta o sa aiba succes financiar anul asta, printre toate balantele se gasesc cel putin 90% care vor duce viata normala sau destul de rea. Totul sunt doar metode de a influenta oamenii, daca vrei sa faci ceva in viata, alege ce, fixeazate doar pe lucrul ala si nu te lasa pana nu il faci, pentru ca sti ca poti sa il faci, cand te gandesti de exemplu ca nu te place nimeni, ca nu esti amuzanta etc, atunci clar comportamentul tau o sa devina ca si gandurile tale, o sa iti fie frica sa mai vorbesti sau sa mai spui glume si ajungi exact cum ai gandit. Asa ca nu te mai gandi la lucruri negative si incepe sa vezi viata prin alti ochi. E destul de frumoasa, bafta.