| Smileee607 a întrebat:

De cateva zile au inceput sa imi iau mult mai multe cosuri ca de obicei ce crema imi recomandatii? :big grinD

2 răspunsuri:
| QueenOfLeon a răspuns:

Hey.
Cand am avut probleme cu tenul foloseam produse de la Avene.
Gel de curatare Cleanance, te speli cu el de doua ori pe zi, dimineata si seara.
Apoi de cate ori simti nevoia sa iti hidratezi pielea, folosesti crema Clean-Ac, indicat ar fi de vreo doua ori.
Iar seara, folosesti inainte de culcare, Aloe Propolis Creme de la Forever, nu sunt sigura daca se gaseste in farmacii, dar pe mine m-a ajutat foarte mult.
Celelalte produse poti sa le iei din farmaciile Sensiblu.
Baftawinking

| Lilbaby a răspuns:

Probabil te referi ca-ti apar mai multe cosuri ca de obicei... In legatura cu crema, incearca una cu aloe vera sau galbenele. Nu le sparge, eu cand aveam cosuri le spargeam si-mi apareau mai multe. Te speli dimineata pe fata cu apa calduta si sapun si folosesti un sapun care-ti lasa pielea partial uscata (adica aproape orice sapun in afara de dove care este cremos si ingrasa si mai mult pielea - cel mai bine cauti la farmacie unul special pentru cosuri) Cosurile apar de obicei din cauza excesului de sebum. Crema cu aloe vera o folosesti seara, trateaza urmele cosurilor. Ziua folosesti crema de galbenele. Daca se agraveaza si iti apar cosuri cam pe toata fata inseamna ca e acnee si poti folosi in acest caz Akne-sitwinking. E bine daca inca sunt putine le poti trata.

Bafta tongue