| dee.hk a întrebat:

De catva timp imi place de un baiat. nu este in acelasi liceu cu mine deci nu ne vedem. si pe messenger nu prea vorbim. decat dupa mult timnp cand isi mai aminteste de. mine happy. de curand a cunoscut o colega din clasa mea. pe care o cunoosc de foarte mult timp si nu ne prea suferim si ea estee tipul de fata care se crede frumoasa, buna, toti dupa ea sau cum vreti sa ii spuneti. cea mai "buna" prietena de-a mea. cred ca i a spus ca il plac pe baiatul ala si a inceput sa tipe prin clasa ca a sunat o "x". pe mess m a bagat el in seama. si nu i am raspuns. vreau sa l uit. si a 2a oara i am raspuns. "credea" ca sunt suparaata pe el. dar de fapt cred ca a fost o intrebare gen "esti ofticata ca vb cu colega ta?". cred. si m a intrebat daca am prieten. si nu am crut sa ii raspund si a spus "nu ai sau nu vrei sa mi zici ca ai?"... cred ca stie ca l plac. si a fost intentionat. tot? ce credeti?straight facece pot sa fac?straight face

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu n-as face nimic. As incerca sa-l uit. Daca te apeleaza pe YM, raspunde-i fara fite, fara mutre, simplu si la obiect. Nu-l minti in legatura cu nimic, eventual spune-i clar: nu vreau sa-ti raspund la intrebarea asta. Daca e serios, va aprecia abordarea ta serioasa si matura, daca nu e serios, oricum n-ai pierdut nimic.

| moonY a răspuns:

Uita'l

| Shery a răspuns:

Candva, am patit si eu ceva asemanator. Ideea e ca ipa imi zicea ca se intelege extraordinar cu El, ca mai tarziu sa aflu ca tipu' facea misto de ea mereu si de abia stia cum o cheama. Eu zic ca merita sa mai incerci, altfel o sa te gandesti mereu la "ce ar fi fost daca..."

| MADALINAAAA a răspuns:

Daca te mai intreaba daca ai prieten, intreaba-l si tu de ce il intereseaza? Si cum a spus si brigaela, raspunde-i cat mai la obiect, sa nu para nici ca tie iti place de el, nici ca ai fi suparata sau ceva de genul si creada ca da, esti ofticata ca vb cu prietena ta.Fii indiferenta.Arata-i ca nu iti mai pasa de el, chiar daca a aflat ca tie iti place de el, da-i de banuit, chiar si prietenei tale ca nu te mai intereseaza, ca a fost ceva de moment, si ca l-ai uitat foarte repede.Chiar daca nu e asa, incerca sa ascunzi totul, si poate, chiar sa-l uiti si sa gasesti pe cineva care chiar sa te placa.In cazul tau cred ca s-a intors roata...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi tu...am fost si eu intr-o situatie asemanatoare stiu cum e... tie foarte rusine sa vorbesti cu el straight face. Am vrut sa-ti scriu si ieri dar cand am ajuns pe la finalui povestii, scrisesem foarte mult, mi s-a luat curentul si nu mi-am mai adus aminte ce am scris exact oh go on. Am formulat iar raspunsul pentru. tine happy.
Toatul a inceput cu u schim de liste...
A vrut sa intre in lista mea, i-am dat accept, m`a intrebat ce fac iar eu l`am intrebat cine este.
mi-a zis ca e Vlad din 8D, eu fiind in clasa a6a oh go on.
Atunci, mi-am amintit de el... un baiat nu fosrte dragut dar foarte nostim...
Am inceput sa intru un vorba cu el, comentarii pe hi5, chestii treburi... Vorbeam in fiecare zi dar nu prea aveam subieste de discutie. sad Am intrerupt legatura vreo 2 sapatamanii
Intr`o seara era foarte fericita nu stiu exact de ce.Intru pe mess imi zice "sal" ii raspun, am vorbit, am gasit subiect de discutie...
M`a intrebam daca am tovaras i-am zis ca nu el mi-a raspuns la fel.
i-am enumerat pe cei cu care am fost laughing [la fel si el].
A doua zi: iar mi-a zis sal am inceput sa intru mai mult in vorba cu el...
a treia zi: si mai mult laughing...
a patra: zi m`a intrebat daca il iubesc [in gluma]...eu deja simteam o atractie pentru. el laughing. i-am zis ca da :X in gluma, mai in serios. A spus ca simte acelasi lucru il gluma.
ne-am salutat la scoala...
Am o prietena f. buna cu care vorbesc tot timpul[ colega de clasa] i-am zis si ei despre el.
Ea l-a vazut, asta fiind luni si l-a intrab daca vrea sa se combine cu mine straight face.
Eu am plecat in clasa suparata pe ea...straight face
El s`a rusinat si i`a zis ca mai vorbim...
Dupa ore m`a sunat nu am raspuns pentru. ca inca nu iesisem...
A mai incercat dupa...si m`a intreab daca nu intru pe mess
i-am raspuns ca acusi, in max 30. de min. voi intra.
M`a intrebat daca am vreo legatura cu ce i`a zis pretena mea[ei cunoscandu`se].
Am incercat sa neg, dar nu mi-a iesit. mi-a zis daca as vrea sa fiu impreuna ...eu mi-am dat seama ca glumeste si i-am zis ca nu stiu.atunci el a zis ca a glumit.
Am mai vorbit...ma mai sunat mi-a mai trmis sms.
Intr`o zi eram la scoala.in pauza ma uit pe telefon, primisem un mesaj de la el :" la 2 nu vrei sa mergi cu mine acasa?"
Am inceput sa tremur rolling on the floor... m`am gandit numai la el... i`a zis ca da vreau.
Dupa ore m`a astepatt si am mers impreuna happy Si pe drum face la mine: "stii ca te iubesc nu?laughing" "tu pe mine"?
eu: da normal laughing.
ne-am despartit...am mai vorbit cu el prin mesaje...pe mess nu a intrat pentru. ca nu`i mergea netu`. Simtisem deja ca ma indragostisem de el :X dar parca totusi nu vroiam sa fiu cu el...doar amici happy.
Apoi m`a intrebat daca nu merg cu el joi.fiind azi eu aveam pana la 1 iar el pana la 2 sad. Nu am mersi cu el.
A zis ca mergem vineri la care i-am raspuns: ca mai stau prin parculet pe langa sc. A zis ca vine cu mine daca nu-l iau.
O sa-l iau cu mine :X.
Miercuri m`a intreabt daca nu ies ...am zis ca nu sad. s`a cam suparat
Joi iar m`a intrab daca nu ies cu prietenul lui si cu prietena prietenului lui laughing. Eu ne suportandu`l pe prietenul lui. i-am zis ca nu pot.
La ca el a raspuns :"nu poti sau nu vrei?:-

| brandusa a răspuns:

Poti face ce iti cere inima am patit si eu aproape la fel