| Barbie55 a întrebat:

De ce adolescenții suferă mereu din cauza părinților? De exemplu daca o fata iubește un băiat care este tigan de ce sunt împotriva? Menționez ca este un băiat bun si educat. Țiganii nu sunt tot oameni? De ce nu sunt de acord? Daca ei se iubesc ce contează etnia?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Parintii catalogheaza. Si ei trebuie sa il cunoasca pe baiat mai intai. Vezi tu, imediat sare in minte numele tigan...
Si asa sunt parintii, chiar daca ar fi sa zicem cineva tot ca ei, dar nu il cunosc, tot o sa traga concluzii. Si nu conteaza etnia. Cel mai bine e ca parintii sa vorbeasca cu el.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Stii cum e in viata, daca o persoana in varsta crede ceva anume, nu-i mai poti schimba parerea, asa e si aici, daca parintii lor si-au facut o perceptie proasta asupra persoanelor de etnie roma, se vor impotrivi, chiar daca cu adevarat nu exista un motiv cert pentru care sa se impotriveasca.

| UnBroken2016 a răspuns:

Parintii fetelor au mereu pretentii foarte mari pentru fetele lor. Ei mor de ciuda daca ea are facultate si el nu, ce sa mai zic de faza cu tigan sau nu.

| Barbie55 explică:

Si daca părinții au vorbit cu el? DoarBogdan