| alexalx1234 a întrebat:

De ce adolescenții care se uită la anime sunt judecați aiurea? Cunosc foarte multe persoane care se uită și sunt oameni super de treabă. Până la urmă anime-urile sunt ca desenele animate de la tv doar că sunt făcute în Japonia.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu știu frate da eu 90% din oamenii pe care i-am întâlnit să se uite la animeuri erau niște ciudați, prea mic procentu de oameni ok, + că animeurile mi se par stupide cu luptele și urletele alea fără rost. singurele animeuri ok mi s-au părut regele shaman și death note, la astea și eu m-am uitat, le admir și le-aș revedea, chiar sunt super.

| alexalx1234 explică (pentru Adry05):

Asta e problema in Romania. Daca te uiti la anime esti considerat un ratat ciudat fara viata sociala. Partea naspa e ca nimeni nu a incercat sa cunoasca cu adevarat acele persoane...

| Adry05 a răspuns (pentru alexalx1234):

Da nu că-i consider eu din oficiu, ei se arată. nu prea etichetez eu oamenii de la prima vedere fără să-i cunosc, da prea mare procent sunt așa. la fel ca și țiganii, majoritari sunt ăia vai mama lor să nu zic mai rău și atunci normal că automat când ai întâlnit 90% țigani numa scârbe puse pe scandal că ai o reținere și o repulsie de la început

| zurick a răspuns:

Oamenii sunt judecați pentru orice.
Ar trebui să te obișnuiești cu asta.
Și nu sunt ca desenele animate de la TV pentru că există anumite categorii de anime uri care nu sunt în niciun caz pentru copii.

| alexalx1234 explică (pentru zurick):

Sunt și anime-uri ce au fost difuzate la tv în România, pe Jetix parcă

| zurick a răspuns (pentru alexalx1234):

Da, dar asta nu înseamnă că anime urile sunt desene animate, doar că unele pot fi văzute și de copii.

| christall a răspuns:

Nu stiu cine ii judeca, poate unii care nu stiu despre ce e vorba. Treaba lor!

| Michaeel a răspuns:

Ma uit la anime si nimeni nu si-a batut joc de mine sau ceva.Foarte multi tineri fac asta.Cei care judeca sunt doar persoane care nu au ce face, oricum mai nou este ''la moda'' tot ce tine de japonia, coreea sau china si lumea e mult mai deschisa.

| Bluu1999 a răspuns:

Bună! Și eu am fost fan anime, eu una nu am fost judecată pentru preferințele mele. Pot spune doar că oameni în general te judecă fără să te cunoască, nu le trebuie un motiv real ca să vorbească urat despre tine. În astfel de cazuri cel mai bine ar fi sa îi ignori. Sper ca am putut să te ajut cu răspunsul meu.