| socipath63092 a întrebat:

De ce adulții prefera alcoolul? Eu am băut ieri mult, m-am îmbătat și după m-am simțit rău. Adică nici măcar un are gust bun.
E mai bun sucul lol

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pentru ca nu toti adultii beau pana se imbata... iar unii consuma alcool de calitate

| sadrian46 a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Dacă ești serios, nu există alcool de calitate.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Vrei sa compari vodca saniuta si vinul facut din pastile la sticla de 2 l cu un wiskey scotian, un vin de calitate sau o bere artizanala?

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Nu vreau.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde acu si ce bei, oricum majoritatea cree ca nu beau neapărat pentru gust cat pentru starea de moment, si acu ju vorbim sa bei până te imbeti, ci până la momentu ala cand iti vine parca mai mult chefu de vorba si te simti bine indiferent de atmosfera.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Unii beau mult si des, deoarece alcoolul e un drog si provoaca dependenta. Altii beau rar si putin, fiind constienti de efectul lui.