| TediiL a întrebat:

De ce adulții sunt atât de diferiți nouă adolescenților, in fine majoritatea.
Comunismul a trecut frate, însă tot cu aceleași gânduri.
Dacă te tunzi cum iti place te critică
Daca asculți muzică,te critică,,numai prostii asculți"
Etc
Oare ce de făcut sa le dovedim ca e 2018, secolul XXI
Mileniul III
Adio Ceașcă
Ce parere aveți despre astfel de adulți?
N-am zis toți, însă o mare parte

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate nu iti iese la socoteala, dar adultii din ziua de azi... cei trecuti de 45 ani au fost educati in comunism. Nu e ca si cum educatia lor poate fi stearsa cu buretele si sa accepte orice oricand.

Cat despre altii, daca sunt conservatori si nu au aceleasi gusturi ca tine nu inseamna ca sunt comunisti. Tocmai de aia tram in democratie ca fiecare sa iti poata spune parerea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dacă te tunzi cum iti place te critică" Oare pentru ca majoritatea tunsorilor din ziua de azi sunt de rahat? Eu zic ca da
"Daca asculți muzică, te critică,, numai prostii asculți"" Daca bagi manele si dubstep si alte rahaturi de genul, ii cred.
Si culmea, nu am mentalitatea comunista dar ii cred in mare partE laughing

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

Si cu ce naiba te deranjeaza pe tine tunsorile si si muzica?
Daca asculți numai Fuego, mai ieși in lume
2018, îți suna cunoscut,, 1989"
De-atunci s-a dus comunismul si ar trebui sa fiim liberi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Si cu ce te deranjeaza pe tine faptul ca ma deranjeaza pe mine? Sau nu suporti sa vezi oameni cu pareri diferite de alte tale? Mai degraba ce faci tu suna a comunism, nu ce fac eu. Baiatule, cum tu ai dreptul sa ai o frizura de gay in cap, asa am eu dreptul sa spun ca e o frizura de gay. E atat de simplu. Sterge-te de muci la nas si nu mai incerca sa faci pe desteptul ca nu iti interzice nimeni nimic ca pe vremea lui Ceasca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Ce muzica se asculta in 2018?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Si inca o intrebare, ce ne ofera prezentul?

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

Dacă nu ti-ai dat seama si nu faci diferența intre anii 1980 si 2018
Te cred in stare sa imi adresezi astfel de întrebări de geniu
Te-ai întrebat vreodată că ești prost?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Deci ce muzica se asculta in 2018? Dani Mocanu?

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

Ce zic eu si ce înțelege prostul.
Băi, smecheri ca tine tot văd
Tu daca vezi o freza, gata iti faci părere ca e de gay, mare geniu ești.
Fiecare se tunde după preferință
Daca pe tine ma.ta nu te lasa sa te tunzi cum vrei, chiar nu-mi pasa de viata ta sau cine ești.
De obicei imi fac părere bună despre oamenii de pe TPU, toți încerca sa ajute.
Accept sa vii cu păreri, dar nu de frustrat
Si data viitoare când încerci să te exprimi du-te la cine ti-a dat viata, si baga-i 2 palme, a greșit când te-a dus pe lumea asta
,, Esti prea mare geniu pentru noi"
Ce sa zic.
Si replicile tale sunt din 80-90
Maturizează-te omule.
Ești prea prost pentru 2018

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Deci presupui ca sunt de 80 90 si totusi iti perimiti sa ma insulti in ultimul hal. Tigan ce esti. Tu te vezi ce scrii? Mori de oftica pentru faptul ca te fac gay pentru frizura dar vai de mine, oare ce sa pot crede cand vad ce scrii? Mai zici de mine ca sunt frustrat si ca sunt adus degeaba pe lumea asta. LAsa mai ca faci tu planeta asta mai buna. Clar.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Care-s replicile anului 2018? De ce nu-mi raspunzi? Esti tipul de prost specific societatii asta de rahat.

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

Tu trăiești in trecut laughing)
Geniule, si tu alt om ce cere bătaie, si nu știe cum sa incaseze
Pe net oricine e smecher
Nu zic ca de mine, nu-a violent dar daca comentezi așa aiurea si fara rost îți umflă băieți ochișori tăi de geniu.
Nu neapărat replici din 2018*
Nu la asta m-am referit fraiere
Fa diferența si apoi comenteaza

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

În comparație cu tine sunt mai civilizat, tu ești prostul din noi doi
De ce sa fiu frustrat? Is realist geniule.
Cum naiba sa te respect daca tu incepi să vorbești fara rost, respectul ți-l câștigi fraiere, nu îl obții cu prostia
Vorbind de ani, anii au trecut tu tot prost ai rămas
Daca tu începi a jigni, vrei sa ma las fraier?
Iti răspund cu aceași moneda
Ce mentalitate de om prost
Daca mai faci 2-3 8-9 copii, sunt siguri ca nu vor fii asa proști ca tine

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

Am pomenit Dani Mocanu?
Fiecare asculta ce-i place, dar odată ce critici fii sigur ca se vor întoarce împotriva ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru TediiL):

Dar oare cum ai dedus tu care e prostul? Nici nu ma miram sa zici ca eu.

| TediiL explică (pentru anonim_4396):

Bravo, rămâi la ideile tale de om geniu

| alexwahl a răspuns:

Parintii tai te accepta asa cum esti. Ei iti vor doar binele.

| TediiL explică (pentru alexwahl):

Nu de ei erau vorbă, in ultimul timp au început sa aprecieze si ei ce ne ofera prezentul happy

| thesnake02 a răspuns:

Pentru ca ei cand erau mici erau mult mai egoisti, de exemplu. primeau o portocala de craciun si stiau o au pentru un an. In fine, metaforic vorbind. Nici parintii nostri nu erau la fel ca parintii lor, cum tu nu iti intelegi bunicii ca se uita la suleyman toata ziua sau alte lucruri ai dubioase, asa nici ei pe tine. De acolo "stam toata ziua cu ochii in calculator si telefon si nu facem nimic". Eu unul nu ii bag in seama si nu imi pasa ca "stau in cluburi si imi stric ochii cu telefoanele". E strict parerea lor. Si una gresita. Generatiile nu se pot intelege niciodata in profunzime.