| NuConteazCineSunt0 a întrebat:

De ce afara zici ca e toamna? Putem muri de la incalzire globala? Ce e aia mai exact ca la acoal nu ne-a zis.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fie iar vara. A fost uragan sau ceva fenomen de genu în ceva tara din Europa și se simte și la noi. O sa treacă vremea asta.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Cand e cald vine o masa de aer cald, iar acum vine o masa mai rece dinspre nord.
Nu e cazul sa murim de la incalzire globala, pentru ca nu au murit nici aia din desert, nici eschimosii de la polul nord.
Vremea e instabila, din cauza ca nu mai avem paduri, care sa tina curentii in frau.

| ColoIonut a răspuns:

Este o masa de aer rece, provenita din zone mai reci. Incalzirea globala ne poate omorî, doar ca nu cum intelegi, adica milioane de morti pe zi. Momentan, planeta nu este atat de incalzita incat sa ne prajim, la propriu. Incalzirea globala consta intr-un efect de sera, ce este acela un efect de sera, ei bine, mi-e teama ca o sa iti explic gresit, asa ca mai bine cauta pe net, decat sa iti dau o informatie gresita, asa e mai bine. Pe scurt, incalzirea globala consta in incalzirea planetei datorita poluarii aerului.