| Yadzya53 a întrebat:

De ce am 2 partiti C și E adica inainte aveam C, D și E acum am decat C și E va rog cum pot sa mai creez o partitie ..am incercat sa bag windowsu si imi zice ca este instalat pe aceeasi partitie vechiul windows si ...trb sa instalez windowsu pe aceeasi partitie, adica unu peste altu.Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Daca vrei sa iti creezi, de exemplu sa ai partitiile D si E v-a trebui sa stergi stergi cand vrei sa-ti instalezi windows-ul partitia E si imparti Gb ramasi intre cele 2 partitii. Daac vrei sa instelezi windows-ul va trebui sa formatezi si partitia C.Atentie daca stergi partitia E vei pierde orice date pe aceea partitie, acelasi lucru se va intampla si datele din C.