| Monicaツ a întrebat:

De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?

Răspuns Câştigător
| Sandilau a răspuns:

Pentru ca bateriile fiind pe sfarsite nu mai au suficienta putere sa trimita semnalul electric care raspunde la apasarea butonului. Prin urmare ca raspunsul de la baterie la televizor sa fie suficient trebuie apasat butonul mai tare si mai lung.

1 răspuns:
| click_9690 a răspuns:

laughing asta chiar e tare si nici eu nu stiu raspunsul! dar e bine ca doar apesi mai insistent pe tastatura u laughing