| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand ma trezesc din somn cand ma culc de amiaza parca nu mai stiu nimic, nici cine sunt, parca a trecut o vesnicie de cand am adormit, chesti de genu?!?!?! FUNDA

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel, chiar ieri ma gandeam la asta. Cred ca atunci cand dormi si dupa-amiaza, ai senzatia ca trece mai greu timpul, in sensul ca ti se pare ca ziua trece precum doua zile si ti se pare ca ar trebui sa fie o ora mult mai inaintata decat este. Oricum, o explicatie ar fi ca atunci cand dormi, nu mai esti constient de ceea ce se petrece in jur si cand te trezesti esti confuz, in special cand este inca dupa-amiaza sau seara. Timpul pare ca trece mult mai greu atunci. Nu prea stiu sa explic, insa cred ca ai inteles ideea.