| baubau19 a întrebat:

De ce au oamenii nevoie de sfaturi de viata? rolling on the floor

6 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

De ce există atâtea tutoriale cretine pe Youtube, pentru ativități banale de fiecare zi?
Pentru că unii oameni nu-s în stare să-și găsească nici măcar fundul cu amândouă mâinile dacă nu le-arată cineva cum s-o facă!

| Andreeush a răspuns:

Pentru a-și rezolva mai ușor problemele.

| SilentRain a răspuns:

Nu pot gândi singurii

| Plato a răspuns:

De ce au puii nevoie ca adultii sa-i invete sa zboare, vaneze, supraviețuiască?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfaturile de viata, de regula sunt "aruncate la gunoi".
Depinde de la cine vin.
Insa nici unui om nu-i place sa ia sfaturi de la altul.
O metoda mult mai buna e sa ai un idol, un model in viata.
Si sa il iei pe el ca model.
Eu stiu, un profesor de sport, de care vrei tu, un tata, o mama, un prieten.
Puterea exemplului e mult mai folositoare si mai mult probabil sa te ajute, decat un sfat de la cineva.
Gen sa iti zica ca nu e bine sa fumezi, si el sa stea cu tigara in gura.
Sau sa zica nu e bine sa injuri, si peste 2 minute sa injure.

| LuccaToni a răspuns:

Ca sa poata sa treaca peste anumite probleme, sa afle de cum se fac anumite lucuri pe care nu le cunosc.