| JusTPauL a întrebat:

De ce când întru pe internet, îmi și scrie lumea pe mesenger? Apar online?
Stiu ca atunci când ma deloghez de pe Facebook din browserul din telefon mi se de loghează și de pe aplicația Facebook din telefon și invers.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă intrii pe feed automat apari on și pe messenger

| JusTPauL explică (pentru Adry05):

Detaliază puțin te rog.

| Adry05 a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu înțeleg ce alte detalii mai vrei laughing dacă intri pe feed unde apar pozele prietenilor automat te arată online și pe messenger

| JusTPauL explică (pentru Adry05):

Nu înțeleg cum adică când întru pe feed.

| Celcestietot a răspuns:

Probabil că îți apar notificările și tu crezi că lumea îți scrie.

| Reghqen a răspuns:

Nu chiar, dacă te deloghezi de pe browseru din telefon nu înseamnă ca se delogheaza și de pe aplicația Facebook. trebuie să te loghezi de pe ambele, iar dacă îți scrie lumea înseamnă ca ai notificările activate la messenger, și îți apar mesajele îndiferent dacă folosești telefonul sau nu.
Dacă vrei să nu îți mai apara notificarile, mesajele de la messenger atunci când nu folosești Facebook sau messenger sau faci altceva, du-te la setări și caută notificări apoi caută messenger și dezactivează notificările de la messenger.

| JusTPauL explică (pentru Reghqen):

Nu e vorba de netoficari.
Ma interesează sa nu ma mai vadă prietenii online, când folosesc telefonul pe internet.
De foarte multe ori când iau telefonul în mana și caut ceva pe internet, ma întreabă lumea, ce fac sau ma saluta. Deci nu cred ca e coincidenta.
Cumva când întru pe internet apar online și pe Facebook.

| Reghqen a răspuns (pentru JusTPauL):

În aplicația Facebook Messenger de pe mobil, intri pe a doua pagină din partea de jos a ecranului, dintre cele trei. Faci un tap pe poza ta de profil din colțul din stânga sus. În noua fereastră, un pic mai jos, faci un tap pe Active Status. Debifează Show when you`re active. Tot aici trebuie să revii în cazul în care te-ai răzgândit. Modificările se aplică în timp real. Poți reveni în ecranul principal de Facebook Messenger prin două tap-uri în colțul din stânga sus.