| anonim_4396 a întrebat:

De ce, cei care au zis ca s-au documentat si au aflat ei ca Iisus a fost analfabet, dar Iisus de fapt pe vremea cand traia erea foarte cunoscut ca Invatatorul, Deci cum poa sa fie un invatator analfabet? care e adevarul?

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Adevarul e ca sunt Miliarde de oameni care au incercat de-a lungul timpului sa schimbe faptele relatate in Biblie...
E intr-adevar un lucru rau din partea lor (fiindca asta e pacat, scrie tot in Biblie) Dar e pacat ca muuuulti oameni mai slabi de credinta se iau dupa acestia... in cele din urma devenind la fel.

| Hiroko a răspuns:

Cine a zis prostia asta?
cum pot ma astia sa voarbesca asa?
lol
nu e adevarat :O