| apocalipsa25 a întrebat:

De ce cind iubesti trebuie sa suferi? sad
de ce iubirea iubeste si uraste cu aceeasi putere?
sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad

Răspuns Câştigător
| Elena998 a răspuns:

Pt ca de cele mai multe ori atunci cand iubim, suntem dispusi sa facem orice pentru pers respectiva, bineinteles daca o iubesti cu adevarat, si din aceasta cauza de cele mai multe ori suntem dispusi sa gresim si de aceea suferim poate pentru ca nu ne-am gandit suficient de mult inaimnte de a lua o decizie! Iubirea uraste atunci cand nu mai exista sau atunci cand iubeste numai unul!winking fundabig grin

5 răspunsuri:
| adutzwtaw98 a răspuns:

Spunemi..ai tinut vreodata o floare in mana si i-ai spus ca o iubesti...te-a induiosat vreodata tipatul pescarusului in briza valurilor unei mari inspumate? E ATAT DE FRUMOS

| Xtadelo a răspuns:

Revino-ti, fato! Viata merge inainte!

| Fridăm a răspuns:

De ce pui atâtea emoticoane? De multe ori suferinţa ajută. Te face să îţi dai seama ce fel de persoană ai lângă tine şi dacă ştii să o apreciezi cu adevărat sau dacă merită într'adevăr să ţii la ea. Normal că nu poate fii totul perfect şi plin de fericire, altfel am trăi într'o lume plină de flori şi fluturaşi sau mai ştiu eu ce. Nu e sfârşitul lumii că suferi din iubire. Vei trece prin greutăţi şi mai mari de atât, iar chestia asta îţi va părea un lucru minuscul şi neînsemnat. E ceva ce te ''căleşte'', te face mai puternică pe viitor.

| EgoFiet a răspuns:

Iubirea e un sentiment placut, dar si cel mai dureros. Cel mai dureros este ca persoana iubita sa iubeasca pe altcineva si tu sa nu poti face nimic sad Asta e viata. Trebuie sa trecem peste indiferent de situatie straight face

| monikdragutza a răspuns:

Suferinta e parte din dragoste asa ca ridica'ti capul si treci peste nu o sa suferi mereu.Inconjoarate de persoane dragi tie si cine stie poate te reindragostesti smug