| M3HappyKid a întrebat:

DE ce credeti ca sunt ajutatoare pasarile pentru natura? sau pentru om?

1 răspuns:
| smile4mee18 a răspuns:

Dupa parerea mea sunt multe pasari folositoare pentru natura.De exemplu, ciocanitoarea care ajuta copacii mancand insectele care se hranesc din scoarta lui.Sau alte pasari care mananca animalele moarte.Si pentru om sunt folositoare pentru ca ne ajuta la echilibrarea naturii si e linistitor si placut sa-ti petreci timul la picnic ascultand si privind pasarile frumos colorate. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu! Te pup!