| anonim_4396 a întrebat:

De ce dacă ai băut prea mult vomiti?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă stomacul este mai deștept decât stăpânul. O dată mi s-a întâmplat să torn în mine 400 ml de vișinată ( nu sunt băutor, chiar dimpotrivă). Soluția găsită de stomacul meu a fost decartarea per os. Adică pe gură. Că altfel ajungeam la urgență.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ca nu iti mai suporta corpul nesimtirea, la general vorbind.

| Fatamuntilor a răspuns:

In general corpul unui adult toleranta o anumita cantitate de alcool pe kg corp.NU dauneaza daca se respecta cantitatile
CE e prea mult, corpul respinge.

| LPCTSTR a răspuns:

Este vorba de intoxicatie cu alcool: prea mult alcool pentru care corpul nu-i poate gasi o utilitate imediata.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avea proful meu de franceză o vorbă: Alcoolul are tendința să umple spațiile libere, iar mai întâi se urcă la cap...
În ascensiunea lui, probabil mai greșește drumul... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că îți încarci corpul inutil cu alcool iar ce e în exces dăunează. Nu degeaba rulează pe TV acele mesaje de avertizare care spun să evităm excesul de sare, zahăr sau grăsimi.