| itsirc3 a întrebat:

De ce daca cer o carte cuiva aud intrebarea: "Dar ce ti-a venit sa citestie?", si nu neaparat de la cel caruia ii cer cartea?
Chiar nu mai citeste nimeni nimic in ziua de azi?
Nici eu nu sunt un mare cititor numai ca unora parca le e frica de carti.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Am observat si eu ca unii se uita la tine ca si cum ai fii de pe alta planeta daca citesti sau doar daca aduci vorba de asta. E chiar trist, avand in vedere ca cititul nu inseamna sa citesti chestii plictisitoare sau care nu te intereseaza. Dimpotriva, poti afla o multime de informatii despre lucruri care iti plac si iti poti alege cartile dintr-o varietate enorma. Mai sunt persoane care citesc, insa nu foarte multe, din pacate. Mie imi place foarte mult si de multe ori chiar recitesc cartile care mi-au placut in mod special. Uneori obisnuiesc sa pierd mai bine de o ora uitandu-ma printre rafturile magazinelor cu carti si mereu gasesc o multime care ma intereseaza happy. Pacar ca cititul devine o ocupatie din ce in ce mai rar in zilele noastre.

4 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Eu citesc! Mult! Ador sa scriu si sa citesc.Si asta chiar daca week-endurile mi le petrec butonand tastatura laptopului. Iubesc sa citesc!

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Eu iubesc sa citesc si sa scriu dar nu imi place orice( imi plac doar cartile fantasy). Este bine sa citesti. Probabil acei prieteni ai tai cred ca "a citi" inseamna a fi tocilar asta mi se intampla si mie( daca citesc ceva spun ca sunt tocilara). Citeste in continuare si recomanda- le si celorlalti prieteni ai tai!

| oanard174 a răspuns:

Ehhh...si eu citesc, chiar foarte mult in ultima perioada...cand am timp,care e chestia? adica te intreaba ce ti-a venit sa citesti? probabil ca persoanele respective stiu ca tu nu prea citesti de obicei,cred ca de asta te intreaba,zic eu, sau poate e si varianta ta(nu prea mai citeste lumea in ziua de azi), asa e.

| hfkjgkjfg a răspuns:

Eh, nu toti sunt asa! u citesc in fiecare zi, si ca hobby scriu. N-am idee de ce unii adolescenti nu mai citesc mult, poate din cauza calculatorului? bine, si eu citesc destul de multicel pe calculator, da' nu-mi pierd vremea cu prostii pe mess sau jocuri. Oricum, e bine ca citesti!big grin