| nuspuncinesunt2 a întrebat:

De ce? De ce toti baietii cred ca toate fetele sunt la fel? De ce suntem asa de mult judecate? Ce aveti cu noi? De ce va bateti joc?

61 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Sfatul meu este să te focusezi pe lucruri mai importante. Nu are sens să te încarci negativ de părerile unor necunoscuți.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Ofiintă):

Doare tare cand stii ca sunt cunoscuti, sau persoane de care iti place.

| Mosotti a răspuns:

Sunt judecate fetele de tampiti, asa ca nu e normal sa ii iei in seama, deci nu trebuie sa iei in seama ce gandesc niste prosti.
E nevoie sa aiba motive sa judece? Prostia e mare si n-are nevoie de motive.

Si nu toti baietii cred asta, in nici un caz.

Asa cum sunt judecate fetele care se duc cu mai multi baieti, tot judecate de tampiti, ca si ei se duc cu mai multe, deci e tot aia, asa cum ei au dreptu, au si ele.

Sunt destui baieti care au impresie ok de fete.

| aXy99 a răspuns:

Nimeni nu crede asta.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru aXy99):

Mda...Sunt multi baieti care zic ca toate fetele sunt una si aceiasi.

| DarthNiger a răspuns:

Te-ai lovit la cap?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru DarthNiger):

Arata-mi baieti educati si mai vorbim.

| DonEduardo a răspuns:

Pentru ca sunteti materialiste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonEduardo):

Cati neuroni ti-ai consumat sa scrii asta?
De fapt, stai, nu poti consuma ceva ce n-ai happy

| nuspuncinesunt2 explică (pentru DonEduardo):

Bine ca esti tu mare destept.
Mare bun om, mare nu stiu ce.
A, da! MARE RAHAT!
Uite asa, sa vezi ce-ti sare mustarul acum.Ca daca noi va zicem ceva va ia mama dracului!

| DonEduardo a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca am 0 neuroni, tu ai minus 1000.

| DonEduardo a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Sunt gandacul de balegar care te va consuma in curand. Ups, imi pare rau ca am vorbesc in metafore. Imi imaginez ca e prea mult pentru creierul tau de la second hand.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru DonEduardo):

La ce raspunsuri dai nu pari sa ai mai mult de 8 ani, si pari sa nu stii ce sunt aia neuroni in primul rand.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru DonEduardo):

Imi pare rau, nici nu scrii corect..Cred ca maica-ta te-a facut pentru alocatie, nu de alta, dar copiii nu au acces pe aceasta platforma.

| DonEduardo a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Dar la urma urmei, de ce ne dam reckt-uri penibile? Nu te-am acuzat de nimic.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru DonEduardo):

Nu,chiar deloc.

| DonEduardo a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Ce insulta mai e materialist daca 7 miliarde de oameni sunt?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru DonEduardo):

Ce insulta mai e prost daca tu chiar esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonEduardo):

Oare? Am cu minus pentru ca nu ca nu imi jignesc dragul tata si intreg grupul de barbati?
Data viitoare cand ai ceva de zis, aminteste-ti sa taci

| Mosotti a răspuns (pentru DonEduardo):

Nu toate sunt materialiste, iar alea care sunt, sunt cu baietii pe care nu ii plac, asa ca aia e, daca aia-s asa prosti sa nu se prinda ca aia nu are cum sa-i placa, e problema lor.

Dar nici o fata care place mult pe unu, nu va fi materialista.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea ei e foarte buna.
Asa este, multi barbati au impresia proasta de femei si le baga pe toate in aceiasi oala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Intr-adevar, intrebarea a fost buna.
Insa multi,, barbati" de aici au o opinie care ma fac sa ma intreb cu ce am gresit de m-am nascut fata.
Oare asa fac si cu mamele lor? Sau ele sunt sfante, iar restul femeilor sunt niste monstri? da, ipocrizie maxima.
Le as raspunde tuturor dar un intelect scazut nu se poare repara. Nu imi mai pierd timpul cu cine nu-l merita si nu vrea sa fie o persoana mai desteapta.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu nu ai gresit cu nimic, tocmai de aia zic ca sa nu iei in seama ce zic niste tampiti si ce gandesc.
Asa gandesc si de mamele lor, ce, ele nu-s femei? Dupa ei e acelasi lucru.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

''alea care sunt, sunt cu baietii pe care nu ii plac''

Crezi ca poti sta cu o persoana pe care nu o placi pentru bani? Suna a tortura. Cred ca in realitate sunt foarte putine persoane cu adevarat materialiste si in majoritatea relatiilor exista un atasament acolo, doar ca oamenii judeca foarte mult.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Bineinteles ca poti sta cu o persoana pe care nu o placi, foarte multe femei fac asta, pe ce lume traiesti? Relatii de interes sunt gramezi.
Da, pentru mine e tortura, n-as putea, dar nu e vb de mine.

Mai ales alea tinere cu aia batrani. Unii oameni pot face asta.

| troleibuz a răspuns (pentru Mosotti):

Nu cunosc nicio relatie de acest gen. Oana chiar pare ca il iubeste pe Viorel. Cred ca e vorba de gerontofilie. Daca nu ai niciun sentiment, iti este efectiv scarba sa atingi o persoana. Mai ales batrana.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Nu cunosti tu, dar lumea cunoaste, marea majoritatea a oamenilor cunosc ca asta exista, chiar daca nu cunosc ei personal asa relatii.

Eu cunosc destule relatii goale in schimb, unde nu-s sentimente, s-au luat asa de fanfarada ca nu-i lua nimeni, nu exista atractie.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

O femeie materialista poate admira cu adevărat un bărbat cu bani, îl admira atât de mult pentru posibilitățile lui, pentru ceea ce ii oferă, pentru statutul lui în societate, pentru faptul ca o plimba și o face fericita încât ea poate sa ajungă sa l iubească adică ea asa crede fiindcă o face fericita prin posibilitățile lui. Femeile materialiste sunt destul de inteligente, nu ar sta cu cineva care le tratează prost, sau care le produce scârbă.

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Pot ajunge sa te indragesc pentru ca imi faci bine, deci ai dreptate, insa nu voi simti atractia aia naturala.
Adica poate apare iubirea matura care nu are nici o treaba cu fizicul, la asta te referi.
Eu ma refeream la atractia aia naturala care vine de la fizic.

Normal ca sunt inteligente femeile materialiste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De prosti si frustrati care n-au atins in viata lor o femeie. rolling on the floor
Dar e gresit sa spui ca toti fac asa. Yot heneralozare se cheama.
Daca 99, 9 % fac asa, tot mai e un 0, 1 care au creier.
Iar din aia 99 face parte si riverstar care pun pariu ca e genul ăla:
,, Toate fetele sunt... mai putin mama" rolling on the floor
Frustrat ordinar. Nici de ma-sa nu-i e rusine, ca si ea e femeie.
Ce sa ceri de la un intelect cu minus?

| troleibuz a răspuns:

Nu toti baietii cred asta. Doar cei necopti, sensibili care nu au putut trece peste prima lor deceptie in dragoste.

| troleibuz a răspuns:

Dupa stil pari baiatul cu anxietate, caruia ii este frica sa mearga pe strada. Normal ca o femeie nu s-ar simti in siguranta cu tine. Ar trebui sa te apere ea, in caz de ceva. Iti trebuie o femeie de 1.90.

| troleibuz a răspuns:

Si eu cunosc multe cazuri de baieti care spun ca sunt cuminti, dar nu sunt deloc atat de cuminti cum cred ei. Asta e o scuza pentru lipsa de calitati. Tu spui ca esti cuminte, dar la cea mai mica inconvenienta faci crize de nervi. Ai fi in stare sa bati o femeie. Asa ca lasa minciunile, si numeste-te asa cum esti: pampalau.

| troleibuz a răspuns:

Cum spuneam, un barbat violent care se crede cuminte pentru ca sta mult in casa si nu face nimic cu viata lui.

| troleibuz a răspuns:

Bad boy care plange noaptea in perna.

| troleibuz a răspuns:

Esti bad boy dar doar la tine acasa. Iti stiu gainile de frica.

| troleibuz a răspuns:

Si al tau.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Dar tu de ce consideri că "TOȚI băieții" consideră că "toate fetele" sunt la fel? Dacă nu exista cuvântul "ipocrizie", îl inventau ăștia special pentru tine!

| nuspuncinesunt2 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Scuze, toti baietii pe care i-am cunoscut se comportau la fel.Cu indiferent de ce fata, putea fata sa le duca si mancarea la pat ca ei o tratau cu dispret! Un singur caz l-am apreciat.Un cuplu care mereu a fost corect, dragut, din Bacau.Mereu e pe la magazine,pe la resauranturi, prin parcuri, rad, glumesc, se respecta, si de curand a cerut-o si in casatorie.In parc!
Asta e respect, asta bun simt.

Si apropo, tocmai acum ai dat dovada de cat de respectuos esti!
( deloc, la cum raspunzi)

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

1. Cine te obligă să stai cu băieții respectivi? Dacă îți sunt colegi de școală sau de muncă, plânge-te directorului/angajatorului. Dacă crezi că e cazul, poți chema poliția pentru hărțuire sexuală. Astfel de comportament e ilegal.
2. E vina mea pentru că tu nu știi să te exprimi? Eu de unde să știu că prin "toți băieții" tu înțelegi, de fapt, "toți băieții pe care i-am cunoscut"?

| nuspuncinesunt2 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Pai chiar si majoritatea baietilor pe care nu i-am cunoscut am vazut ca se comporta oribil cu fetele.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Asta depinde numai de mediul în care stai. Dacă nu-ți convine cum se comportă băieții respectivi, nu mai frecventa cercurile în care se găsesc acei băieți. Nu cred că vei da peste mitocani la o bibliotecă sau muzeu.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

big grin Sunt 3 categorii de oameni în lumea asta, care se încadrează la această problemă. happy

1. Cei care sunt virgini și suferă și au o stimă de sine scăzută la mod exacerbat (accentuat, intensificat) sad Oameni hărțuiți și singuratici. sad

2. Cei care nu mai sunt virgini sad și suferă au o stimă de sine scăzută la mod exacerbat (accentuat, intensificat) sad Oameni hărțuiți și singuratici. Și

3.Cei care sunt virgini și vor să rămână așa pe viață și se simt mândri și fericiți de această performanță, acest aspect big grin, care nu vor să fie ca ceilalți "lupi singuratici" și nici ca doritorii de a fi ca ei, care tot lupi sunt. happy Ei doar sunt mulțumiți cu ceea ce sunt și nu îi interesează de ce fac restul. Imuni, nonconformiști. happy

happy Din ce categorie vrei să faci parte! big grin Eu îți sugerez 3!winking Alegerea îți aparține! Nu te ghida după părerile lor eronate! Tu nu ai nevoie de astfel de proști. Tu fii deșteaptă ca să nu suferi! happy Cei care își ghidează viață, după a altora, nu și-o mai trăiesc pe a lor. Sănătate și aștept și o fundă dacă ți-a fost util sfatul meu. : )) Eu cred în tine!winking

| CassiusAlexander a răspuns:

Hai ca mă faci să râd. Tocmai generalizezi pe toată lumea spunând că toți generalizează. Culmea prostiei. Deci tu poti sa zici ca toti băieții sunt la fel, dar ei nu pot să spună de fete laughing

| nuspuncinesunt2 explică (pentru CassiusAlexander):

Stii sa citesti? Intrebarea mea a fost adresata asa,, De ce? De ce toti baietii cred ca toate fetele sunt la fel? De ce suntem asa de mult judecate? Ce aveti cu noi? De ce va bateti joc?". Toti baietiise compoarta urat cu noi fetele, trebuie sa te duci prin nu stiu ce tari straine sa gasesti baieti care sa respecte fetele.Baietii stii ce zic de noi? Da, stii, pentru ca si tu esti.TOTI zic ca suntem curv3.
Toti ne jignesc.Nici in Bacau, nici in judetul Neamt nu am vazut baieti care sa respecte fetele.Numai jigniri la adresa noastra.Voi mereu puteti sa ne jigniti in toate felurile.Sa ne faceti vaci,imbecile, cretine, proasta, curv3, animale, handicapate si altele, dar noi deja daca va zicem doar fraieri incepeti sa ne injurati mai tare si la ce educati sunteti dati si in noi.
Si tot voi va dati dupa educati.
Putini oameni am vazut respectuosi.Am vazut si o cerere in casatorie in parc, care m-a emotionat cand am vazut ca exista baieti asa de educati in Romania.Si cuplul ala mereu il vedeai pe la restaurante, prin parcuri, pe la magazine, era foarte frumos!
Ca restul baietilor ne trateaza ca pe niste sclave.

| CassiusAlexander a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Deci tu zici "toți" și apoi zici că ai văzut un cuplu frumos. Te contrazici prea mult. Nu știu în ce univers umblii și cu ce spețe de oameni îți petrece tu timpul, dar eu băieți cum descrii tu n-am întâlnit. Clar nu s-a toți așa. Nici măcar o mare parte. Umblii tu în anturaje proaste.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru CassiusAlexander):

Nici eu nu stiu cat de mult folosesti creierul ala al tau.
Nu umblu in anturaje, majoritatea oamenilor care traiesc pe lumea asta sunt falsi, nu prea am prieteni.Doar o gasca mica, la tara.
Atat.
Dar oricum, te rog nu imi mai raspunde, nu am chef de vorbit cu idioti acum.

| Olsen a răspuns:

Unele va cam meritați soarta! Pe băieții cuminți ii alungați ca ii considerați fătălăi sau plictisitori, și în detrimentul lor ii preferați pe cocalari, bombardieri, smecheri și asa mai departe. Deh, și ulterior tot voi va plângeți ca a-ți fost exploatate, bătute, răpire, duse la vitrine cu silă, șantajate emoțional, etc!
Pe de o alta parte sunt tipele raționale ( sunt pe cale de dispariție) care chiar iubesc cu adevărat, nu le interesează cocalarii, cauta persoane educate și inteligente, unele sunt batjocorite, unele batjocoresc la rândul lor, iar altele o duc bine merci, și se căsătoresc.
Sunt și fete care-și bat joc!, și băieți care-și bat joc la rândul lor.

Eu nu cred ca sunteți toate fetele la fel! Eu cred ca va grăbiți unele și va avântati sa fiți într-o relație fără ca voi efectiv sa cunoașteți foarte bine persoana cum este, ce intenții are, ce prieteni, anturaj are, ce părinți are.

Și nu ne baga pe toți în aceeași oala, eu nu ma enumăr printre ei, eu as vrea sa găsesc o fata cuminte, liniștită, sincera, nu ma interesează statului ei financiar. Depresia ma nenorocit, dintr-un playboy am devenit un fătălău! Nimeni nu se poate pune cu depresia!
Deci sunt și băieți diferiți care nu urmează efectul turmei, care nu au prejudecăți și nu sunt ușor influentati de societate, de părinți, de anturaj!
Lumea o cam luat-o razna, indiferent ca vorbim de o categorie sau alta, sinceritatea, seriozitatea și iubirea peste câțiva ani va rămâne un CITAT!
Cine a avut noroc și și-o găsit perechea potrivita se poate considera o persoana mega norocoasa, dar nu poate baga mana în foc ce face în intimitate persoana iubita. Și lucifer părea cel mai sfânt înger, cel mai măreț, pana sa nu își arata,, colții ". Adică aparentele de multe ori pot fi înșelătoare, sa se comporte inițial frumos u tine, sa îți facă cadouri, complimente și după o vreme sa te bata, sa te exploateze asa cum spuneam sau sa te șantajeze emoțional! Te filmează când faceți bumti bumti apoi te pune pe net, se da mare în fata băieților, te șantajează și asa mai departe! De aceea e foarte recomandat și necesar sa îl cunoști foarte bine, pe el, anturajul lui, părinții lui, cum se comporta cu părinții lui și ce sistem de valori are.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru Olsen):

Eu nu am alungat un viata mea un baiat educat! Si daca unele ne meritam soarta,voi de ce trebuie mereu sa va bateti joc? E usor sa fi barbat! Tu bati femeia,tu o omori, tu o faci sclava, tu ii faci ce vrei si ea suporta.
Eu mereu am fost, si voi fi, genul de fata care iubeste extrem de mult.Am fost mereu genul de soft girl, cute girl, aesthetic girl si am respectat extrem de mult baietii.
Si tot genul asta de baieti il si ador.Genul romantic,dragastos,grijuliu,educat,soft si cute.
E un gen foarte rar intalnit.
Si sunt si fete care urasc genul asta.Dar eu il ador.
Si depresia? E avansata,am inteles.Dar as incerca sa iti recomand ceva.
O cana de ceai de tei poti bea in fiecare dupa-amiaza inainte de masa,incearca sa faci ce il place foarte mult,nu baga rautatile in seama, stai cat mai departe de persoanele rele, asculta muzica si relaxeaza-te. Timp de o saptamana. Daca reusesti in saptamana aia sa uiti complet de depresie, poti apoi mai toata viata.Dar desigur, nu pot spune ca o sa uiti complet, ca tot o sa iti mai vina momente...Dar mai rar.
Debaraseaza-te de oamenii falsi.

Si acum ai foarte mare dreptate in restul mesajului.

Multumesc pentru raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

Și unele fete își bat joc de băieți, materialiste, parașute, unele ceea ce cauta aia găsesc, cum își așterne perna asa doarme. Băieții cuminți sunt marginalizați, respinși! La tipul asta de fete ma refer ca își merita soarta, ca aleg un bombardier în loc sa stea cu un băiat cuminte, dar ele ii considera plictisitori, deci astea își merita soarta și chiar merita duse la produs. Pentru restul fetelor care sunt ok, am tot respectul.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru anonim_4396):

Pai..nu mai stiu ce sa zic, inchei subiectul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nuspuncinesunt2):

laughing :*:*:* bine scumpy.

| nuspuncinesunt2 explică (pentru anonim_4396):

Scumpy? laughing
Mai...ma faci sa rosesc...
winking

| troleibuz a răspuns (pentru Olsen):

Eu sunt un baiat cuminte si nu am fost niciodata alungat. Problema e ca voi echivalati baiat cuminte cu pampalau. Numiti-va asa cum sunteti: pampalai. Pentru ca un baiat cuminte e doar unul care isi vede de treaba. Nu unul care se lasa calcat in picioare de oricine si nu poate oferi nicio siguranta fetei cu care e.

| SamsungElectronics a răspuns:

Pentru ca suneți materialiste și va uitați după bani și mașini, și cel mai mult va uitați la aspectul fizic decât la aspectul interior, și știți sa apreciați toți boschetari și toți prosti, si pe aștia buni îi luați de prosti și de fraieri și va bateți joc de ei.

Sa va fie rușine...