| nooot2 a întrebat:

De ce emisiuni penibile ca "Nora pentru mama","romanii au talent","show pacatos","pariu cu viata" si mizeriile alea de pe kanal d si national tv au atata succes in Romania?! M-am intersectat de cateva ori cu emisiunile astea si pot sa spun ca sunt odioase, prostia depaseste cote fabuloase.De ce mama dracului ar trebui sa fie interesant ce face "Maricica" din nora pentru mama, ce chiloti poarta dragusanu si exemplele pot continua.De ce asta e de succes?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ok, sunt de acord ca pajoritatea sunt prostii. Dar, chiar nu vad ce ai cu emisiunea "Romanii au talent" serios, e o emisiune chiar reusita. Oamenii isi arata talentele acolo iar unele sunt ori uimitoare, ori penibile si starnesc hazul telespectatorilor. Nora pentru mama, un show pacatos, si toate cele, admit ca sunt niste tampenii regizate, dar nu vad de ce incluzii si "romanii au talent" aici. Si de ce au alea atata succes? Pentru ca romanilor, le plac scandaruile si certurile, iar majoritatea celor enumerate de tine contin asta din plin.

| thegatekeeper a răspuns:

Am observat si eu asta. In general, majoritatea este interesata sa vada ce fac altii, probabil pentru ca o viata extrem de plictisitoare sau vor sa se compare cu acestia, iar astfel cauta sa se uite la asemenea emisiuni (exclud, totusi, "Romanii au talent", pentru ca nu este atat de odioasa, insa nici nu pot spune ca imi place sau ca o urmaresc). Mi se par penibile preocuparile de felul acesta si nu le vad rostul, insa se pare ca prinde extrem de bine la public, in ziua de azi. Sunt atatea subiecte interesante si activitati pentru care trebuie sa iti soliciti mai mult de 2 neuroni incat trebuie sa fii plictisit in ultimul hal sa recurgi la a privi sau citi asemenea chestii (spun si "citi", pentru ca si presa este plina de asa ceva). Dar desigur, este mult mai comod sa stai si sa casti gura la subiecte de genul decat sa te ocupi de ceva cat de cat decent, care sa merite.

| VadTot a răspuns:

Pentru ca asa Suntem noi Romanii si nu azi de ieri ci din totDeauna Si asa vom Ramane Pe Veci! Crede ma ..ne place...sa barfim ne place sa criticam e Sportul nostru national! Adoram lucrurile simple..nu complicate..Ne place sa ascultam..Tot felul de prostii de tot felul..Asa suntem noi! N ai ce sa i faci oricum ai da o! DEci eu Te Sfatuiesc sa nu te mai chinui cu astfel de lucruri mai bine gandeste te la viitorul tau si lupta pentru el!

| leftside a răspuns:

Pentru ca toate mizeriile astea sunt pe placul romanilor care majoritatea sunt sub pat cu cultura. Uita-te in jur, vezi ce oameni te inconjoara si iti vei da seama.

| JustMyLove a răspuns:

Penibil esti tu! Crezi ca unul ca tine are importanta pe langa zecile sau sutele de mii de oameni care urmaresc aceste emisiuni? Ce prostie ai vazut tu la Romanii au talent? Niste oameni deosebiti care au talente deosebit si care vor sa isi schimbe vietile poate nu tocmai bune? Dar la Pariu cu viata? Faptul ca un grup de tineri talentati si frumosi isi castiga munca cantand si jucand, pe cand altii ca tine injura pana li se face rau din cauza invidiei? Mai bine ti-ai vedea de treaba ta si ai pune mana pe o carte sau ti-ai ruga parintii sa iti dea o educatie mai buna....ca vad ca la tine lipseste din plin.

| nooot2 explică (pentru JustMyLove):

Esti o fetita penibila de 13 ani care si-a descoperit ciclu, nu cred ca e indicat sa-mi dai sfaturi avand in vedere ca sunt la unul dintre liceele de top din Craiova. Poate cand o sa cresti o sa intelegi cat de cat ce spun acum, cand vei fi bombardata de prostia si penibilitatea ce iese din televizor.Dar la astia 12 ani ai tai pot intelege ca-ti plac emisiuniile astea.

| JustMyLove a răspuns (pentru nooot2):

Draga nooot2, in primul rand de unde stii tu cati ani am eu? Din cate vad, ai o problema cu, coerenta. Prima data ai spus ca am 13, apoi 12 ani. Hotaraste-te! In al doilea rand, nu ai de unde sa stii la ce varsta 'mi-am descoperit' eu ciclul menstrual. In fine, mi-am putut da seama de caracterul si educatia ta dupa injuraturile folosite in intrebare si la adresa unei fete care e de parere cu mine. Nu e cazul sa ne batem in licee de top, atata timp cat ai un vocabular 'foarte elevat', care chiar demonstreaza faptul ca inveti la o scoala buna. In concluzie, nu stiu care e penibil, dar macar eu la cei '12 ani' ai mei stiu sa ma exprim fara o injuratura la fiecare fraza. Succes in noul an scolar la liceul de top din Craiova la care inveti!

| nooot2 explică (pentru JustMyLove):

Ce am spus eu si ce ai inteles tu...Totusi inteleg, inca esti la varsta aia la care totu' e roz viata e mirifica si toti oameni sunt niste zane. Apropo de liceul de top, sunt la colegiul national Fratii Buzesti stiinte sociale. Daca tu consideri asta limbaj vulgar ma desconsideri.Pot sa injur fluent si fara sa ma repet 30 de minute.Ce sa fac daca nu mi-au placut emisiunile astea "mirifice", daca imi placeau poate aveam acum, eheee chiar...2 clase rolling on the floor

| nooot2 explică:

Printeso mars d'aici, de supt te ocupi tu, tuta dracu'.

| pinkqueen98 a răspuns (pentru nooot2):

raised eyebrows macar eu nu sunt frustrata de unele emisiuni care chiar au succes!winking copil prost!

| MarcŞiAtât a răspuns (pentru nooot2):

rolling on the floor) geniala asta!