| Ytb_Raul_1998 a întrebat:

De ce fetele de 14 ani vor sa fie împreună numai cu alții cu 2 ani mai mare decât ele și sa fie și smecheri? Nu înțeleg de ce le plac numai golanii sa nu uit ca se iau numai după cum arata omul, dacă ești urat nu ai șanse cu nicio fata de genul asta popular.
Adică poate sunt și eu de vina aici ca nu prea vorbesc cu oamenii, ca sunt mai retras, nici nu pot sa ma apropii de fata de care îmi place ca îmi e rușine pentru ca mereu e cu prietenii ei și nu prea sunt momente când e singura și nici nu știu dacă ma place. Nu ca am "șanse" cum zic ele dar totuși. I-as spune ca o plac pe messenger chiar dacă o zic degeaba pentru ca o sa zică ceva de genul "Îmi place de altcineva" sau ceva asemănător. Cum pot s-o fac sa ma placa în sensul sa ma cunoască mai bine și după sa ma judece? Nu sa ma judece din bârfele fetelor din clasa mea care sunt niște nesimtite.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Barbye26 a răspuns:

Buna. Sa o luam de la inceput... ce sa spun? Oare ce ar trebui tu sa intelegi la momentul actual? Sau ce ar fi trebuit sa inteleg eu la momentul respectiv..cand eram de aceeasi varsta cu tine?!
Pai,draga Raul, stii ce e amuzant si ciudat la adolescenti? Ca sunteti foarte preocupati de modul cum va exprimati,cum va imbracati,cine si cum va percepe,etc. Da,nici eu nu halesc golanii,incultii, mitocanii, etc. Dar, tu iti cunosti atuurile? Principiile? Ce vrei de la tine?
Poti incepe prin a te preocupa alte lucruri!
Incearca sa inveti pentru cursuri mai mult, te va ajuta. Fa-ti prieteni noi, gaseste pasiuni, fa un sport! Nu esti atragator atunci cand singurul tau lucru e ca te invarti dupa fusta uneia... fa-le tu sa vina la tine! Atentie! Nu in sensul rau, nu sa o dai in alte extreme. Ci, sa fii tu cel cautat, cel ce selecteaza si gandeste. Sanatate!

| Ytb_Raul_1998 explică (pentru Barbye26):

Asa o sa fac, mersi frumos, nu prea găsești asa răspunsuri pe site-ul asta!

2 răspunsuri:
| Fabyana307 a răspuns:

Fa ti curaj si scrie i, stii si tu vorba aia incercare moarte n are, nu se poate intampla nimic rau, nu o lua direct adica gen sa ii zici ca o placi si gata, incearca sa fii respectos, scrie i corect gramatical si cu emoji dar cu limita, Afla ce pasiuni are. vezi de ce baieti e mai apropiata. etc