| Pavelesco_Ion_2000 a întrebat:

De ce fetele din ziua de azi subapreciaza pe baietii simpli dar fug de rup asfaltul dupa cei populari, cu bani, masini de lux? Care-i poanta aici, ce au ei si nu are un baiat simplu, ce-i poate oferi asa special cel bogat si nu poate cel simplu?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cati noi masculi avem bani, masini de lux?
ca esti urat si nu atragi sexul opus nu inseamna ca ai voie sa le faci materialiste,cwrve sau ce draci mai ai in cap,nici eu nu as vrea un prieten care sa fie nehotarat,pampalau,papa lapte,prost, sa se planga toata ziua, adica noi sa ne uitam la aspetul fizic dar ele nu, da cei frumos si la dumnezeu i place, cei urat nimanui

| Freya1 a răspuns:

Vai cred ca asa m-am plictisit sa dau aceias explicatie.
Ce ai patit? Te-ai indragostit de o pipita de bani gata ce in loc sa te aleaga pe tine la ales pe unu cu bmw si cu bani lui nu?
Nu toate femeile/fetele sunt asa si asta o sa vezi de la o anumita varsta.Nu este nimeni de vina ca sunt uni ce umbla numai dupa piti si nu vad fetele acelea normale, ce invata sau muncesc, ce nu se imbraca numai in haine de firma si se plimba numai prin mall.Plus de asta foarte multi din voi sunteti de vina. Daca vine unu doi cersetori si iti cer bani cand ei pot munci si tu le dai nu ii incurajezi? Nu le este mai simplu sa stea cu mana intinsa si sa traiasca bine decat sa munceasca?
Asa e si cu asta, daca uni doar atata au de oferit bani, asta asteapta unele femei.
Cauta si tu o fata de teapa ta si serioasa nu te tor intinde la fite ca asa patesti.

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Baieti nu vor fete seioase vor obiecte sexuale, devin femeie daca mai citesc tampeni de astea

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Pai si atunci de ce va plangeti?

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu stiu naty, devenim fetite plangacioase

| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput, un sfat, cand pui o intrebare incearca sa vorbesti normal si eligibil fara prescurtari gen "Dc" sau cuvinte gen "carei poata".
Sa intelegem si noi toata intrebarea, sa stim ce raspuns sa-ti oferim, cel putin eu nu am inteles ce voiai sa zici cu "carei poata".

In fine, iti voi raspunde scurt la intrebare:
Baietii simpli sunt "plictisitori" si nu reprezinta nici o provocare pentru ele.

Baietii populari, sunt "interesanti", se lasa greu, altfel spus, reprezinta o provocare pentru ele (lucru pe care cei "cuminti" nu stiu, nu pot sa-l faca), le au cu vrajeala, plus ca sunt doriti de multe fete, per total au o imagine publica mult mai buna fata de cei cuminti, si, din acest caz, fetele ii prefera, stii, fetele din ziua de azi, majoritatea, vor sa fie invidiate de celelalte, sa aiba ele ceva ce nu au celelalte.
De aici discutia poate genera.

Cat despre "plictisitori" si "interesanti" am pus aceste cuvinte in ghilimele deoarece acestea sunt doar aparente, in realitate lucrurile pot sta diferit.
Insa, adevarul este ca daca tu nu te promovezi, nimeni nu te va promova, indiferent cat de bun esti tu, iar far promovare, vei avea o imagine banala in ochii multor fete, iar asta te va face sa scazi in ochii lor, si te vor evita.

| Jannah a răspuns:

Esti prea complexat de acest gand... nu toate fetele din ziua de azi sunt la fel, sunt si fete mai speciale. cel bogat ii ofera bani, cel sarac ii ofera iubire.